Kristiina Ojuland RÜE üldkogul 2014. aastal. Foto: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix

Rahva Ühtsuse Erakonna juht Kristiina Ojuland kirjutab Õhtulehes, et kolm last igas peres on lahendus hääbuva rahva päästmiseks. Poliitik kutsub üles pühenduma millelegi, mis on rahast tähtsam, ja seadma ühiskonnas eeskujuks suured pered ning pereväärtused.

“Mõistagi, mitte keegi ei saa dikteerida, et tehke nüüd igasse perre vähemalt kolm last. Kuid seda, et me oleme rahvana välja suremas, peab julgema välja öelda. Ja peab julgema pakkuda võimalikke lahendusi, kuidas saada hääbuvast rahvast kasvavaks rahvaks,” kirjutab Kristiina Ojuland.

“Aga alustame seda teemat valgelt lehelt. Mitte miski ei takista väikesel rahval kokku leppida selles, et me ei kavatse kollektiivselt välja surra. Hakkamegi sünnitama! Peres saab kasvada ka rohkem kui kolm last,” jätkab Ojuland ja lisab:

“Pühendume millelegi, mis on tähtsam kui raha. Eesti ühiskond vajab häid eeskujusid suurtest ja õnnelikest peredest. Emad ja emadus tuleb au sisse seada. Isade roll pere eest hoolitsejatena peab sisse kasvama juba lasteaias. Kuni lasteaedades levitatakse arusaamist erinevatest peremudelitest, kus on kaks ema või kaks isa, liigume vabatahtlikult kuristiku poole.”

Ojulandi sõnul on Rahva Ühtsuse Erakonnal idee, kuidas päästa aastas 7000 abordi asemel inimelusid ja motiveerida naisi lapsi ilmale kandma: naisele peab looma võimaluse anda vastsündinu perre, kus last väga oodatakse. Ka asendusema tuleb ühiskonnas väärtustada ja tunnustada.

Loe artiklit siit.