Kristina Kallas (vasakult teine) koos erakonnakaaslastega üldkogul Foto: kuvatõmmis Eesti200 kodulehelt

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallase alluvuses olev Haridus- ja Noorteamet vaatab üle noorte osalusportaali loomise kava, kaasab eksperte ning täpsustab rahastamisvõimalusi. Välja kuulutatud riigihange tühistatakse, teatas Kallase juhitud ministeerium.

Haridus- ja teadusminister Kallase hinnangul tuleb noori ühiskondlikesse aruteludesse kaasata, kuid seda ei tee veebileht, vaid noortele õiguste andmine.

"Soovitasin Harnol väljakuulutatud veebiplatvormi hanke peatada, et üle vaadata projekti raames plaanitavad tegevused ja konsulteerida täiendavalt ekspertidega, kes aitaksid noorte kaasamise jaoks parimaid viise välja pakkuda," sõnas minister. 

Harno elluviidavat projekti "Nutikad lahendused noorsootöös" rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra riigi toetustest. Projekti kogumaht on 871 435 eurot.

Veebiplatvormi loomine oli üks projekti tegevustest. Kavas oli luua interaktiivne noorte osalusplatvorm, mille hankimiseks välja kuulutatud riigihanke Harno tühistas, et võtta aega teema põhjalikult läbi kaaluda ning vähendada ka projekti mitteabikõlblikkusega seonduvaid riske.

Hanke eeldatavaks maksumuseks hindas amet 275 000 eurot.

Toimetas Markus Järvi