USA ülemkohtu korraldusel tuleb Washingtoni osariigi ülemkohtul vaadata üle otsus, et kristlasest lilleseadja peab osutama samasoolistele "pulmapeo" kaunistamise teenust.

Nimelt keeldus lillemüüja Baronelle Stutzman pakkumast lilleseadeid kauaaegse ja lähedase kliendi nn laulatuse tarvis teise mehega.

Stutzman ei olnud iial keeldunud müümast lilli homoseksuaalidele ning oli mõnedele neist isegi tööd andnud, kuid tõmbas piiri, kui oleks pidanud oma töö ja tegevusega homoseksuaalsuse otsekui heaks kiitma.

Washingtoni ülemkohus otsustas siiski, et valitsus võib sundida kristlasi samasooliste "laulatusi" teenindama, misjärel aitas konservatiivne organisatsioon Alliance Defending Freedom (ADF) kristlasel asja Ühendriikide ülemkohtusse edasi kaevata.

Ülemkohus tühistas esmaspäeval Washingtoni osariigi kohtunike otsuse ja käskis neil see üle vaadata oma äsjase otsuse valguses kristlasest pagari Jack Phillipsi kasuks.

Kahjuks ei võtnud USA ülemkohus aga Stutzmani kaasuses vastu omaenda otsust, mistõttu algab asi Washingtoni osariigis tõenäoliselt otsast peale.

Seejuures usub enamik vaatlejaid, et Stutzman kaotab oma osariigi kohtus jälle, kuna eelmine kord otsustati seal tema trahvimise kasuks ühehäälselt.

Arvatakse, et ees ootab pikem lahing.

Kohtus homoagenda alistanud kristlasest pagar on õhutanud võitlusvaimu paljudes

Kristlasest pagar sai USA ülemkohtus "homotordi" kaasuses ülekaaluka võidu