Austria aktivistid plakatitega "moslemeid ja pagulasi" tervitamas. Foto: Scanpix

Iraagi kristlasest pagulane on hoiatanud parlamendiliikmeid, et moslemitest varjupaigataotlejad tahavad võtta Austria ühiskonna üle ning ilma seadusandliku sekkumiseta õnnestub neil see kahe kümnendiga.

Varjunime Maria all Austria televisioonis esinenud naine kirjeldas oma isiklikke kogemusi moslemitest asüülitaotlejatega, kellega puutus kokku, kui töötas varjupaigakeskuses vabatahtliku nõustajana.

Tagakiusu tõttu Iraagist põgenenud Maria sõnutsi räägivad paljud moslemid omavahel Austria ülevõtmisest.

“Religioon on kõigi nende omavaheliste jutuajamiste keskmeks,” ütles Maria. “Teistmoodi nad ei oskagi. Mida muud võikski oodata sellistelt inimestelt, kes tulevad Austriasse, peas selline ideoloogia?”

Ta tõi esile, et paljud moslemid on Austria ühiskonna liberaalsusest “hämmastunud” ning usuvabaduse põhimõtetest suisa šokeeritud. Kuid “usuvabadus läheb Austrias liiga kaugele,” usub Maria.

Ta hoiatab, et varjupaigakeskustes on esindatud paljud radikaalsed islamistlikud rühmitused. “Nad ütlevad neile, et nad võivad vaikselt siin oma usku praktiseerida ning varsti kuulub Austria neile,” ütles ta.

Maria meenutas Austria seadusandjaile, et riigid nagu Iraak, Egiptus ja Süüria olid 40–50 aastat tagasi mõõdukalt liberaalsed ühiskonnad, kuid on radikaalselt muutunud.

“Ma ütlen alati, et erilised ajad vajavad erilisi reegleid ja seadusi,” jätkas Maria. “Poliitikud peavad sekkuma, muidu on Austria maksimaalselt 20 aasta pärast nagu Afganistan täna.”

Markus Järvi: Austria president ei tee nalja, feministeerumitele rätt pähe!