Riigikogu ees pärast kooseluseaduse vastuvõtmist, 9. oktoobr 2014. Foto: Sander Ilvest, Postimees/Scanpix

Riigikogu õiguskomisjoni hääletas teisipäeval Vabaerakonna ja EKRE muudatusettepanekuid kooseluseaduse rakendussätetele. Vabaerakonna fraktsiooni liikme Külliki Kübarsepa sõnul võis komisjoni koosoleku alusel täheldada, et sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond polnud valmis sisulisteks läbirääkimisteks, et leida kooseluseadusega seotud probleemidele mõistlik lahendus.

“Õiguskomisjonis toimunu tulemusena suurendati konflikti just koalitsiooni poolt, sest sisulisi kompromisse ei otsitud. Kuigi oleme veel ootuses, et enne rakendussätete II lugemist jõutakse arutada ka paarkonnaseadust, mis selgelt lahutaks samasooliste õiguse kaitse abielu institutsioonist,” lisas Kübarsepp, viidates Vabaerakonna välja pakutud paarkonnaseaduse eelnõule, milles selle esitajad näevad kompromissi ja alternatiivi kooseluseadusele, mida on nimetatud ka juriidiliseks praagiks.

Õiguskomisjon saadab riigikogu ette üle 180 ettepaneku kooseluseaduse rakendusaktide eelnõule. Konservatiivne Rahvaerakond on lubanud korraldada ööistungi ja võtta muudatusettepanekute hääletamise eel vaheaegu.

Loe lähemalt siit.