Jean-Claude Juncker kavatseb sõbrad Itaaliast kohvlile kutsuda. Foto: Scanpix

Olukorras kus Itaalia on esitanud Euroopa Komisjonile sealt saadetud soovitusi eirava ehk liialt suure puudujäägiga eelarve, kinnitas kõnealuse organi president Jean-Claude Juncker, et ettepanekut ei aktsepteerita.

Itaalia riigieelarvesse on tulevaks aastaks kavandatud 2,4 protsenti defitsiiti sisemajanduse kogutoodangust (SKT).

Viidetega Itaalia portaalile Ansa ja Briti majanduslehele Financial Times toob ZeroHedge esile Junckeri põhjenduse, miks Brüssel Itaaliat korrale peab kutsuma.

Kuigi isegi Itaalia tehnokraadist rahandusministri Giovanni Tria sõnutsi peetaks nende eelarvet "normaalseks kõigis lääne demokraatiates," toonitas Juncker siiski, et Brüsselile varasemalt Itaalia eelmise valitsuse poolt "lubatu ja [nüüd meile] esitatu vahel on lõhe."

Seetõttu seisab ees "vaidlus meie sõpradega Itaalias, kes teavad, et nende riigivõla tase on liiga kõrge ning et nende eelarvekava ei respekteeri täiel määral euroala ministrite soovitusi," selgitas Juncker.

Sest "kui me seda libastumist aktsepteeriksime, kataksid mõned Euroopa riigid meid solvangute ja sõnavalingutega, koos süüdistustega, et me oleme Itaaliaga liialt paindlikud."

Nüüd räägime majandusest: Brüssel hoiatab Itaaliat