Guineast pärit illegaal varjab oma nägu. Foto: Sander Ilvest, Postimees/Scanpix

Malle Pärn kommenteerib uudist, et valitsus kavatseb kulutada "võõraviha ennetuseks koolides ja lasteaedades 110 000 eurot".

See uudis on lihtsalt nii vapustav, et seda tuleb sõnasõnalt levitada:

"Valitsuse eelnõu kohaselt kavatseb riik kulutada võõraviha ennetuseks koolides ja lasteaedades 110 000 eurot.

Rahandusministeerium esitas valitsusele eelnõu, mille kohaselt eraldataks haridus- ja teadusministeeriumile Euroopa Liidu rändetegevuskavaga seotud kulude katmiseks valitsuse reservist 227 804 eurot, selgub valitsuse korralduse eelnõust.

Toetusest kõige suurem osa ehk 110 000 eurot on ette nähtud võõraviha ennetuseks. Selle raha eest on kavas luua haridusasutustes mobiilsed nõustamisgrupid, välja anda kaks metoodilist nõustamisraamatut õpetajatele ja muu hulgas käivitada kampaania "No hate speech".

Õpilaspõhiseks toetuseks koolides ja lasteaedades on tänavu teisel poolaastal ette nähtud 17 700 eurot, sellest 10 200 eurot rändekavaga saabunud õpilaste starditoetusek. Ühekordseks keeleõppe lisarahastuseks Tartu Descartes'i koolis, Tallinna Laagna gümnaasiumis, Haapsalu põhikoolis ja Tallinna Kuristiku gümnaasiumis on ette nähtud 4000 eurot. 3500 eurot on ette nähtud seitsme lasteaias käiva lapse kohta keeleõppe kuludeks ja õpetaja töötasuks.

Kirjaoskamatute täiskasvanute keeleõppeks ja keeleõpetajate koolituse juhendite ning õppevara väljatöötamiseks on ette nähtud 50 052 eurot ning õpivalmiduse hindamise pädevuse tõstmiseks haridusasutustes samuti 50 052 eurot."

***

Püüan kommenteerida, nii nagu mina sellest aru saan.

Meil on siis järelikult oodata tohutut võõraviha epideemiat, kui selle ENNETUSEKS kulub ära 110 000 eurot, mille eest saaks oi kui palju kasulikku ära teha OMA inimeste heaks!

Euroopa Liidu "rändetegevuskava" – kui keegi selgitaks, mis see on, ja miks peame MEIE oma rahast nende "kulud katma"? Valitsuse reservist! Las need heaolunautijad seal tegelevad ISE oma rändetegevuskavadega! Rõivas on kõrvale visatud kui kõlbmatu poliitik, kui kahjulik tegelane, tühistame siis ometi tema tehtud rumalad lepingud! Kui seda ei ole võimalik teha, siis võiks valitsus   kõik need lõbud kinni maksta oma isiklikest palkadest. Meie pole aafriklasi külla kutsunud!

See "rändetegevuskava" on ju inimkaubandus! Aafrika rumalate tööpõlgurite küüditamine oma kodumaalt Euroopasse, vaenuliku islami armee sissetoomine oma kodumaale, ja nende jagamine teistesse Euroopa riikidesse. Igal juhul on see tohutu hulga lihtsameelsete neegrite ja moslemite petmine, valega kodudest välja meelitamine. Küsite, miks rumalate? Aga arukas inimene saab aru, et Euroopa ei suuda vastu võtta KÕIKI aafriklasi, kes tahaksid "tõotatud maal" kohaliku maksumaksja arvel mõnusalt elu nautida ja vabalt, ilma karistusehirmuta märatseda. Euroopa ISE korraldab aafrika migrantide eksodust.

"Mobiilsed nõustamisgrupid", kas need on sallivuslastest ja äraostetavatest tuulenuusutajatest kokkupandud ideoloogilised agitaatorite rakukesed, kes sõidavad ringi ja "nõustavad" (loe: materdavad) mõistmatuid vihkajaid? Või võtavad nad ette nende lapsed, sest kes juba vihkab, ega seda ümber ei peenhäälesta? Neile piisab siltide peale kleepimisest.

"Haridusasutustes" – mis need on? Kas midagi muud kui koolid? Mingid uued punanurgad, kus võitlevad agitbrigaadid oma kampaaniat läbi viima hakkavad? Loomulikult ka lasteaiad… Mida varem programmeerimine algab, seda tõhusam on tulemus.

Kes loob need "metoodilised nõustamisraamatud", mis õpetavad, kuidas ennetada OLEMATUT "võõraviha"? Või hoopis seda, kuidas hävitada need inimesed, kellele needsamad "mobiilgrupid" võõravihkaja sildi külge kleebivad? Küllap need tõlgitakse Brüsselist saadud materjalidest. Liputage saba, kuulekad koerakesed!

Ja nüüd tahaks teada: kuulutage ometi ükskord välja, mis imeasi see vihakõne ja võõravihkamine siis valitseva ideoloogia järgi üldse on. Loomade farmil on õigus teada täpselt, MIS on keelatud ja mis on lubatud! Kutsuge keeleteadlased appi, kui te ise olete eesti keele ära unustanud. Enne, kui te seda avalikult kõigile ei kuuluta, ei ole mitte kellelgi mingit õigust mingist võõravihast ega vihakõnest rääkida! Sest rahva tervemõistuslik enamus peab tõeliseks vihakõneks hoopis sallivuslaste demagoogilisi rünnakuid! Viha OMA rahva vastu on kõige hullem viha, sõbrad. See on loomuvastane. See on äraandlik.

Kui palju kordi tuleb korrata, et kõik aru saaksid: meil POLE mingit võõraviha, meil on terve mõistus, meil on kaastundlik süda, mis tahab hoida ja kaitsta meie maad ja meie lapsi Euroopas märatsevate mõistuseta jõukude eest! Missuguse loogika alusel on võimalik sinisilmselt uskuda, et Eestisse tuuuakse viisakad ja haritud migrandid, kui terve Euroopa on täis märatsejaid, vägistajaid ja tulesüütajaid? Kas Eesti on mingi Euroopa eriline eliitriik või Sorose lemmik? Oi, ei usu.

Ja loomulikult on kampaania välismaise nimega: no hate speech – kas nii piinlik on, et ei saagi seda eesti keelde ümber tõlkida?

Ja loomulikult on kampaania välismaise nimega: no hate speech – kas nii piinlik on, et ei saagi seda eesti keelde ümber tõlkida? Siis mingi rudiment kunagisest orgaanilisest südametunnistusest on ikka veel alles? Või on see selleks, et Brüssel ikka märkaks, kui kuulekad te olete? Teeme kampaania ja hõikame kõik kooris: no hate speech! no hate speech! Ja raputame ühtlasi ka kõik koos rusikat Jumala poole, igaks juhuks, äkki vaatab pealt ja mõistab meid hukka? Populist selline! Äärmuslane!

"Rändekavaga" saabunud õpilased – mis kava see selline on, millega lapsed "saabusid"? Kas nad tulid Euroopasse OMA rändekavaga, siis nagu tuusikutega turistid või? Või anti neile see rändekava siis pihku, kui nad astusid Euroopa pinnale? Kas nad rändavad siit veel kuhugi edasi selle kava järgi?

Mis on "ühekordne keeleõpe", ja kas on olemas ka kahe- ja mitmekordne keeleõpe? Ja otse loomulikult tuleb meil maksta ka eriõpetaja töötasu, mis on kindlasti suurem tavalise õpetaja omast. Sest ta on ju ERI. Tipp.

Mis imelik eliit see on, keda meile hulgikaubana sisse tuuakse, ja missuguse eesmärgiga? Miks meie peame neid üleval pidama, kas meie oleme nad oma kodudest välja küüditanud? Need on ju EL juhtide isiklikud kutsutud külalised? Miks nad nendega ISE ei tegele? Kui minu naaber ütleks mulle: võta mu külalised enda juurde ja kasvata nad ümber, ma saadaksin ta seenele.

Viimane lõik on eriti jahmatav. "Kirjaoskamatud täiskasvanud"? Mis keeles neile seda kirjaoskust hakatakse "õpetama" – jutumärgid tähendavad seda, et kui ta siiani ei ole oma emakeele vastu huvi tundnud, siis ei hakka ta seda iial õppima võõral maal! Ammugi ei hakka ta õppima meie kirjatähti! Milleks talle need? Raha ju voolab niikuinii! Korter on soe ja kauplused on täis igasugu kaupa. Milleks talle kirjaoskus?

"Keeleõpetajate koolituse juhendite ja õppevara väljatöötamine" – see annab kenasti tööd nii mõnelegi ustavale konjunktuurlasele. Tahaks kangesti näha, missugused saavad olema selle hinnalise projekti viljad! Vean kihla, et meie silmad neid ei näe. Järelikult on see kõik maha visatud raha. Nojah, mitte maha, ikka kellegi pangaarvetele…

"Õpivalmiduse hindamise pädevuse tõstmine"??? See on lausa terve raskekahurvägi. Vallutab kangeimagi bastioni. Vääriks Nobeli preemiat. Mille järgi hinnatakse valmidust ja kuidas tõstetakse selleks vajalikku pädevust? Millised on need pädevuse astmed? Kas on võimalik hinnata selsamal kombel ka "uussisserändajate" (või valitsuse) töövalmidust?

Veel on öeldud, et RIIK kulutab, aga see pole ju RIIGI tööga teenitud raha, mida ta kulutab, see on rahvalt maksudena kogutud raha! Millest tuleks korraldada selle rahva ühiselu, mitte seda tuulde loopida või võõrastele tööpõlguritele kinkida!

Öelge parem otse välja, missugune kamp kõik selle raha endale mitte millegi eest taskusse paneb? Kes need mittemidagitähendavad värdterminid välja mõtles ja kui palju talle selle eest meie raha kingiti?

Andke andeks, kui lolliks saab see europoliitika veel "areneda"? Kas kuskil tuleb ka mingisugune piir ette? Kas kuskilt paistab mingisugunegi lootusekiireke?

Kõige selle asemel võiksime taastada mingi osa rahvuslikust kultuurist, mis on euroliidus ära lahustatud. Võiks hakata lastele tutvustama klassikalisi väärtushinnanguid, sellega tõsta nende enesehinnangut ja motivatsiooni saada haritud ja kultuurseks oma mõtete, sõnade ja tegude eest vastutavaks TÄISKASVANUD inimeseks. Tsiviliseeritud väärikaks kodanikuks, mitte debiliseeritud õhinapõhiseks brüsselimeelseks sallivusveidrikuks.

Hei, keeleteadlased, keelekaitsjad, keeleinspektorid, kus te olete? Kus te olete, haritlased, akadeemikud? Miks te lasete meie armsast emakeelest (ja isamaast) teerulliga üle sõita?