Musulmanid Prantsusmaa tänavatel. Foto: Scanpix

Euroopas on inimesi, kes tahaksid väga koos moslemitega üles ehitada solidaarset, rahumeelset ja turvalist ühiskonda. Paraku on neil probleem: Euroopas leidub ikka veel põmmpeadest islamofoobe. Et neist jagu saada, selleks on koguni välja töötatud spetsiaalsed juhised, mida tutvustab Roland Tõnisson.

Prantsuse kunstnik Marie-Shirine Yener alias Maeril on otsustanud hakata võitlema islamofoobiaga, mis on ilmselgelt suurimaks probleemiks praegusel Prantsusmaal ja mujal Euroopas. Sarnaselt meie natsiküti Ahto ja teistega on ta võtnud kasutusele rahvapärase keele ja näitab teed selle hirmsa väärnähtuse kõrvaldamiseks.

Hea lugeja pidagu silmas ka seda, et moslemite poolt korraldatud tapatalguid oleks saanud kindlasti vältida, kui kohalikud võtaksid illegaale paremini vastu, eraldaksid neile rohkem rahalisi vahendeid ja elamispinda. Inglismaal ja Rootsis on sellest juba aru saadud ning näiteks sotsiaalpindadel elavad lasterikastest peredest on mitmed täiesti õiglaselt loovutanud oma kodud lapsmigrantidele.

On jäänud veel lahendada nende seksuaalsete vajaduste küsimus, ent õnneks liigub Euroopa tänavatel piisavalt palju “valget liha”, kelle ärapruukimise eest alaealised, “tavalised seiklushimulised” lapsed (mõnel neist habemed sõjakoledustest tingitult juba hallisegusedki) pääsevad tavaliselt hoiatuse ja rahalise kompensatsiooniga vahi all viibitud ajal saadud psühholoogiliste traumade eest.

Mida siis teha, kui näeme “poolseeditud kristluse” kandjat või “maailma prügi” (ehk europiidi) ähvardamas Euroopa õuele õnne ja kõige kauni tarnijat ehk legaalset või illegaalset islamimigranti?

Allpool soovitused:

Pilt 1. Loo moslemiga kontakt.

Mine ja istu tema juurde ning ütle “tere”. Ürita olla rahulik, vaoshoitud ja julgustav. IGNOREERI RÜNDAJAT.

Pilt 2. Vali mõni jututeema ja alusta vestlust.

Võib rääkida ükskõik millest: filmist, mis sulle meeldis; ilmast; võid öelda, et sulle meeldib mõni tema riietusese, ja küsida, kust ta selle on hankinud.

Pilt 3. Loo turvatsoon.

Hoia silmsidet ja ära pane ründajat tähele: teie mittereageerimine sunnib ründaja peagi lahkuma.

Pilt 4. Jätka vestlust, kuni ründaja on lahkunud, ja vajadusel eskordi kannatanu turvatsooni.

Vii kannatanu või kannatanud neutraalsele alale, kus nad võivad end koguda. Austa nende eelistust olla üksi ja lahku nende juurest, kui nad avaldavad selleks soovi.

Kunstnik on seda meelt, et eriti Ühendriikides kasvava islamofoobia taustal on oluline väljendada solidaarsust moslemitest naabritega. Väidetavalt on Ühendriikides presidendivalimistele järgnenud päevadel registreeritud sadu vihakuritegusid. Seda olevat tunduvalt rohkem kui pärast New Yorgi kaksiktornide ründamist. Sellele rünnakule järgnenud nädala jooksul sai 300-miljonilise elanikkonnaga riigis terroriteost ajendatuna rassilistel motiividel hukka kaks immigranti (ajakiri Time).

Kunstnik kutsub niisiis üles rajama koos moslemitega turvalisemat ja tugevamat ühiskonda.

Kas keegi moslemitele ka ütleks, et nende panus Euroopa rahusse oleks päris tore?

Välisallika põhjal kirjutanud ja vahendanud Roland Tõnisson