Äsja kautsjoni vastu vanglast vabastatud inglasest islamiseerumise vastane aktivist Tommy Robinson on andnud oma esimesed intervjuud, milles kirjeldab trellide taga kogetud katsumusi.

Robinsoni sõnutsi hoiti teda 23 tundi ja 30 minutit päevas üksikkongis, mille akna kaudu moslemitest kaasvangid talle oma väljaheiteid “seltsiks” toppisid.

Oma endisele tööandjale, Rebel Media asutajale Ezra Levantile antud usutluses selgitas Robinson, et nägi vangisoleku ajal oma naist ja lapsi vaid kahel korral – ja mõlemal puhul ainult tund aega.

Algselt vaid 7-protsendilise moslemite kontsentratsiooniga vanglas istunud Robinson viidi peatselt üle kinnipidamiskohta, kus islamiusku kurjategijate protsent on Ühendkuningriigi kõrgeim.

Otse kongi vastas asus vangla mošee, täpsustas Robinson olukorda intervjuus Fox Newsi saatejuhile Tucker Carlsonile.

https://www.youtube.com/watch?v=mdZZD89ucoI&t=54s

Kuna kong asus samal tasapinnal mošeesse siirduvate moslemitega, kasutasid viimased võimalust tema aknast sisse sülitada – lisaks sinna väljaheidete viskamisele. Seetõttu tuli Robinsonil oma aken kinni hoida, millest tulenevalt olid rängemad ka kuumalainest põhjustatud kannatused.

Aktivist usub, et moslemitest kubisevasse vanglasse viisid võimud ta üle seetõttu, et õigustada üksikkongi paigutamist ümbritseva ohuga.

Et vanglatoitu valmistasid moslemid, ei julgenud Robinson seda süüa, välistamaks enda mürgitamist.

Seetõttu toitus ta peamiselt tuunikala konservidest, mida anti kord päevas. Kuna karp tuli kinnisel kujul, tundis ta end kala tarbides turvaliselt.

Ezra Levanti hinnangul võttis Robinson vanglas kahe kuuga alla ümmarguselt 20 kilogrammi ning ta usub, et mehe tervis on jäädavalt kahjustatud.

Samal ajal ripub aktivisti pea kohal kohtuasja jätkumine, mis võib kaasa tuua uue vangistuse.

Levanti arvates üritatakse inglast “vaimselt murda”.

Robinson toimetati kiirkorras trellide taha katse eest kajastada moslemitest grupivägistajate üle peetavat kohtuasja.

Süüdistuse järgi rikkus ta tänaval kaamera ees kõneledes rahu ning väljendas lugupidamatust kohtu vastu, kes oli sellise tegevuse keelanud.

Kuigi meedias levisid pärast Robinsoni arreteerimist teated, et mees tunnistas end viimases väites süüdi, selgitas mees Tuckerile, et asi oli sellest kaugel – temalt isegi ei küsitud midagi.

Inglismaal saadeti islamiseerumise vastane aktivist Tommy Robinson “rahu rikkumise” eest trellide taha; meedial keelati toimuvat kajastada