Pieter Brueghel Vanem: Hollandi vanasõnad, 1559. Foto: Wikipedia, 1559. Foto: Wikipedia

Babylon Bee on Ameerika Ühendriikide kristlik-konservatiivne huumorikanal. Baabüloni Mesilane üllitas hiljuti nimekirja tegevustest, kuidas olla hea vasakäärmuslasest virgunu. Reformi- ja Keskerakonna uute vihakõne ja meediakontrolli seadusalgatuste tuules peavad kõik, kes tahavad elus edasi jõuda, õppima progressistlikku virgumist, kirjutab Karol Kallas.

Virgumine on progressiusulise jaoks oluline seisund ja tähendab inimese poolt omandatud sügavat usku, et kõik mida ÜRO, Euroopa Liit, Ameerika Ühendriikide Demokraadid/Demokraatlikud Sotsialistid, Euroopa progressiusulised parteid – mida Eestis esindavad Keskerakond, Reformierakond, Sotsiaaldemokraadid, sorbiinhappe nimeline algatus ja arbuusi moodi poliithakatised – vms räägivad kliima, geneetika, sotsiaalse õigluse ja Hiina viiruse kohta, on puhas tõde ning ainuvõimalik HUI (hea uue ilma) ehitamise vundament.

"Virgunud" olemine on väga tähtis, sest nii näitad sa maailmale oma headust ja õiglust, oled tubli "sotsiaalmeedia avangardi" liige ning võid loota teatud grupikuuluvusele ja sellest saadavatele hüvedele. 

Selleks, et pälvida kõigi toredate virgunud inimeste heakskiit – mis on sinu elu on kõige olulisem eesmärk – tuleb õppida, kuidas olla õigesti virgunud. Järgnevalt Baabüloni mesilase juhend:

 • Vali oma hoolikalt oma isikupäraseid asesõnu ja nõua karjudes kõigilt, kellega sa kohtud, nende kasutamist. Kui sa lähed näiteks mõnda supermarketisse, siis karju teistele ostjatele oma isikupäraseid asesõnu näkku. Kui keegi keeldub sinu isikupärastele asesõnadele takka kiitmast, viska teda küpsisepakiga ja nõua direktorit. Eesti keeles isikupäraseid asesõnu pole. Inglise keeles koguvad "he" ja "she" kõrval virgunute seas populaarsust näiteks "they", "ze", "fae" ja "xe". Eestis on oma virgumist väga hea demonstreerida just uuskeelsete asesõnade kasutamise nõudmisega.
 • Vali endale võimalikult rõhutud identiteet. Testi inimeste lojaalsust progressi üritusele identifitseerides ennast morsana ja lõpeta igasugune suhtlemine tüüpidega, kes ei tee sinuga kohtudes morsa häält.
 • Võrdle kõike natsidega. Kui sa oled sotsiaaldemokraat, reformierakondlane ja/või muidu progressiusku, nimeta kõiki pisutki eriarvamusel olevaid inimesi natsideks ja kõike ebameeldivat fašismiks.
 • Õpi vihkama õigeid inimesi. Viha on hea, kui see on suunatud õigete sihtmärkide pihta. Kui sa ise ei oska sihtmärke leida, siis viha kanaliseerimiseks on ainult vaja jälgida hullumeelsete aktivistide sotsiaalmeediapostitusi, kes näitavad sinu vihale kätte õige suuna.
 • Loe eriti nürimeelset virgunute kirjandust. Robin di Angelo "Valge haprus" (White Fragility), Ibram X Kendy "Kuidas olla antirassist" (How To be An Antiracist) ja David Hoggi "Hea padi" (Good Pillow) peaksid olema kõigi virgunute öökapil. Eesti Inimõiguste Keskuse ja VW sind ei karda sotsiaalmeediakanalite jälgimine ajab ka asja ära. 
 • Klassifitseeri kõiki nende rassi, mitte nende isiksuse järele. Alati pööra tähelepanu kaaslaste nahavärvile ja tee sellest kõigi vestluste peateema.
 • Kui sa oled valge, ei tohi sul olla mustudest sõpru. See võib jätta sulle mulje, et sa ei ole (alateadlik) rassist.
 • Oma rassistliku päritolu ja (alateadliku) rassismi, misogüünluse, transfoobiate vms heastamiseks proovi korraldada juhusegregatsiooni. Loo turvaalad, kus inimesed on jagatud rassi, soo ja sooidentiteedi järele. See on ainus viis ühtsuse ja üksteisemõistmise saavutamiseks. Kõik, kes sellistele turvaaladele vastu hakkavad, on natsid, rassistid, misogüünid, transfoobid vms.
 • Hääleta virgunud vooruslikkust kiirgavate ja HUI-ma taotlevate poliitikute poolt, hoolimata sellest kui suure jama nad iganes kunagi kokku on keeranud või kavatsevad keerata ja kui palju nende poliitikad võivad häda kaasa tuua. Näilisus ja lubadused maksavad!
 • Ära loodagi, et vähemused millegagi hakkama saavad. Oota neilt võimalikult vähe. Tuleta vähemustele alati meelde, et nad ei pääse ilma sinu abita neid kammitsevatest olukordadest.
 • Unusta ära igasugune kristlus ja selle asemel tunnista puhta tõena kõike, mida virgunud rahvas küsimusi esitamata õigeks peab. Kui sa usud Kristusesse, on see vastuolus virgunute tõekspidamistega. Korda kogu aeg: virgumiseni viinud progressiusk ei ole sektantlus. Virgumiseni viinud progressiusk ei ole sektantlus. Virgumiseni viinud progressiusk ei ole sektantlus. … Jne.
 • Saavuta sisemine rahu kogu aeg ennast piitsutades selle eest, et sa ei ole veel võimsamalt virgunud. Sea enda kaela raske ike ja võta enda kanda kogu elu kestev koorem, mis mitte kunagi ei paku sulle rahuldust ega taga heaolu, andestust või puhkust.

Virgumine, nagu HUI ehitaminegi, on igikestev protsess. Kui sa oled kõik nimekirjas näidatu ära teinud, ootab sind uus nimekiri.