Läinud nädalal nägi London kahte suurt moslemite meeleavaldust, kus karjuti "Allahu Akbar" ning nõuti suurt kalifaati Süürias, Iisraelis, Jordaanias ja Liibanonis.

Kolmapäevasel meeleavaldusel osales hinnanguliselt tuhat moslemit ja laupäeva õhtuks sõitis neid ka teistest linnadest bussidega kokku umbkaudu 400, kirjutavad Londoni ajalehed.

Tühjana seisva Süüria saatkonna ette kogunenud meeleavaldajad kandsid loosungeid, millelt võis näiteks lugeda: "Moslemi armeed, marssige edasi. Ärge kartke, võit on lähedal."

Kuigi osalejad lehvitasid muuhulgas musti islamistide plagusid, ei võtnud politseinikud midagi ette ning pigem abistasid meeleavaldajaid. Nad tunnistasid Breitbart Londoni reporterile, et olid "alasi ja haamri vahel" (ingl. k. between a rock and a hard place)."

Islamiriik, teise sõnaga kalifaat, on moslemitele, hoolimata usulahust, äärmiselt oluline termin ja poliitilise islami ülim eesmärk, kirjutab eestikeelne Wikipedia: moslemitel on … unistus ühest ja ainsast valitsejast, kes taaskord tuleb ja ühendab nad ühte võimsasse ja võitmatusse riiki.

Breitbarti artikli alguses toodud videos näete hetki laupäeval toimunud üritusest. Kolmapäevasest meeleavaldusest saab väikese ülevaate siit: