Maailmameister-mehemürakas alistatud daamide keskel. Foto: Twitter

Äsja krooniti esimese transsoolise sportlasena maailmameistriks kanadalasest filosoofiaprofessor dr Rachel McKinnon.

Bioloogiliselt mehena sündinud dr McKinnon võitis maailmameistritiitli 35.-44. vanuste naiste kategoorias trekijalgratturite sprindis.

Nagu kirjutab uudist kajastades News.com.au, on foto autasustamisel konkurentide "kohal kõrguvast" dr McKinnonist levinud kogu maailmas ning pälvinud palju kriitikat.

Näiteks on Inglise meediakommentaator Katie Hopkins sedastanud, et meesterahva lubamine naistega võistlema kujutab endast "palavikulise hullumeelsuse" juhtumit.

McKinnon kinnitas seepeale, et tema meelest "pole absoluutselt mingeid tõendeid selle kohta, et mul oleks ebaaus eelis."

Ta toonitas, et võidu tõi "raske töö" ning ta on selle "ära teeninud."

Tegemist on "õiguste küsimusega," selgitas professor. "Me ei tohiks muretseda, et trans-inimesed olümpiamängud üle võtavad. Me peaksime pigem muretsema nende … inimõiguste pärast."

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) hartale ja selles sisalduvale inimõiguste viitele nõjatus oma positiivses kommentaaris ka Velonews.com, kus ühtlasi väljendatakse pahameelt, et vaid paar tundi pärast tiitlivõitu kirjutas sündmusest kriitiliselt Breitbart, vallandades sotsiaalmeedias "solvavate kommentaaride" laviini interneti "pimedast ja toksilisest põhjakihist".