Näitleja ja teoloog Malle Pärn kutsus Konservatiivsel Konverentsil Objektiivile antud intervjuus üles väärtustama kristlikku kultuuri ja vabadusi ning identifitseerima ennast inimese, mitte seksuaalina.

Konservatiivsuse olemuse juures peab Pärn tähtsaks nelja aspekti: reaalsusega arvestamist, kristlikke väärtusi, kultuuri ja vabadusi. „Nende väärtuste pinnal on inimkond siiamaani arenenud," ütleb ta.

Pärn hindab kõrgelt Euroopa klassikalist kultuuri arhitektuuris, muusikas ja mujal, kuid rõhutab selle kaitsmise vajadust, kuna selle aluseks olevaid väärtused tahetakse ära lõhkuda. Seda tahavad teha „võltsliberaalid", kes ei hooli inimeste vabadustest, vaid hoopis hävitavad vabadusi kaitsealuste vähemusgruppide huvides.

„Liberaaldemokraatia, millest nii palju räägitakse, tähendab tegelikkuses selle võltsliberalismi diktatuuri, kus kõik õigused ja vabadused on nendel võltsliberaalidel, kes lähtuvad ainult isiklikult oma tahtmistest ja soovidest ja ihadest – mina tahan ja kõik see peab nii olema. Ja kõik need, kes ei ole nendega nõus, nendele kleebitakse peale sildid, mis tegelikult sobivad kleepijatele endile. Pange tähele."

Punasteks joonteks peab teoloog traditsioonilist arusaamist kahest soost ja lapsepõlve puutumatust. „Lapsed tuleb jätta rahule. Lastele ei tohi teha seksuaalpropagandat. Lapsepõlv peab olema puhas."

Pärn rõhutab, et identiteedis ei ole keskne seksuaalsus ja sellist identifitseerimist peab ta inimväärikuse alandamiseks. Seevastu peab konservatiiv oskama ennast austada. Inimesed, kes käituvad vääritult ja sildistavad teisi ei austa iseennast.

„Oleme inimesed, ärme oleme seksuaalid. Inimese väärikus on oluline ja seda ei tohi alandada."

Konservatiivse tuleviku jaoks peab ka kolumnistina tegutsenud Pärn oluliseks meedias sõnumi levitamist, et „ravida inimesi ajuviirusest, mis praegu levib „liberaalsete väärtuste" nime all."

Malle Pärn osales Konservatiivsel Konverentsil arutelus teemal „Millised on konservatiivide punased jooned?". Kuula ka arutelu täispikka salvestust Objektiivis.

Toimetas Oto Tuul

Konservatiivne Konverents: millised on konservatiivide punased jooned?