Marine Le Pen külastamas 8. detsembril jõuluturgu Pariisis. Foto: Benoit Tessier, Reuters/Scanpix

Rahvusrinde juht Marine Le Pen lubas presidendiks saades seista Prantsusmaa väljaastumise eest nii Euroopa Liidust kui ka NATOst, vahendab Postimees.

“Frexit (Prantsusmaa lahkumine EList – toim) on osa minu poliitikast,” teatas Le Pen ja lisas, et “rahval peab olema võimalus hääletada orjusest ja Brüsseli tehnokraatide väljapressimise alt vabastamise üle, et anda riigile tagasi suveräänsus.”

Lisaks sellele peaks Prantsusmaa Le Peni sõnul lahkuma ka eurotsoonist ja võtma uuesti kasutusele frangi. Sarnaselt peaks rahvusrinde juhi hinnangul toimima ka Portugal, Itaalia, Hispaania, Kreeka, Küpros ja Iirimaa, astudes ideaalis Euroopa Liidust ja eurotsoonist välja Prantsusmaaga samal päeval.

Le Peni hinnangul peaks Prantsusmaa lahkuma ka NATOst, kuna see eksisteerivat üksnes Ameerika Ühendriikide huvide teenimiseks ning olevat seega muutunud mittevajalikuks.

“[NATO] loodi, kui oli olemas oht, mis lähtus Varssavi Paktist ja kommunistliku Nõukogude Liidu ekspansionismist,” selgitas Le Pen, kes on varem kritiseerinud ka NATO laienemist Venemaa piirideni. “Nõukogude Liitu ja Varssavi Pakti pole enam. Washington hoiab NATOt alles, et see täidaks tema eesmärke Euroopas,” lisas presidendikandidaat.

Le Pen väljendas neid seisukohti Kreeka ajalehele Dimokratia vaid loetud päevad pärast järjekordset terrorirünnakut, mille käigus tappis Tuneesiast pärit immigrant Anis Amiri veoautoga Berliini jõuluturgu rammides 12 inimest.

“Seisan vastu poliitikale, mis soosib immigrantide sisenemist Euroopasse,” toonitas Le Pen ja lisas, et “immigratsioonitsunamile” tuleb otsustavalt piir panna.

“Euroopal ei ole võimet tagada neile kõigile tööd ja külluslikku elu,” ütles Le Pen ja toonitas, et illegaalselt Euroopasse sisenenud immigrandid tuleb tagasi kodumaale saata.