Mark Zuckerberg Silicon Slopesi konverentsil. Foto: Scanpix

Mark Zuckerberg kuulutas Silicon Slopesi tehnoloogiakonverentsil, et Facebook seisab sõnavabaduse eest ja lubab edaspidi inimestel postitada kõike, mida need soovivad. Samas nentis FB ülemus, et selline käik ajab paljud inimesed väga kurjaks.

Kolmekümne viie aastane Facebooki tippjuht esines üpris pöördelise avaldusega reedel, 31. jaanuaril, USA Utah osariigis toimunud Silicon Slopesi tehnoloogiakonverentsil, vahendab Daily Mail.

Zuckerberg rääkis kuulajatele, et Facebook on varem tõrjunud sisu, mis on "liiga häiriv", kuid tänaseks ta leiab, et tegemist on "ülemäärase tsensuuriga".

"Meil palutakse tsenseerida üha rohkem üha erinevamat sisu ja see on minu jaoks tõeliselt ebamugav," rääkis ta.

"Me võtame jätkuvalt maha sisu, mis on päriselt kahju tegev, kuid kuhugi tuleb ühel hetkel tõmmata piir," lisas Zuckerberg.

Facebooki rajaja kurtis oma rasket elu edasi: "Kuidagi tundub, et nimekiri asjadest, millest sa ei tohi avalikkuses rääkida, ainult kasvab ja mulle see absoluutselt ei meeldi."

Ta jätkas: "[Väljendusvabadus] on [meie] uus lähenemine ja ma tean, et see teeb väga paljud inimesed väga kurjaks (p..s off). Kuid otse öeldes, vana lähenemine tegi samuti paljud inimesed väga kurjaks ja nii me katsetame midagi muud."

Zuckerberg on olnud viimaste kuude jooksul rünnaku all, kuna FB pole keelanud ära poliitilisi reklaame ja seda hoolimata tõsiaasjast, et teine sotsiaalmeediahiid Twitter on seda lubanud teha või juba teinud.

Zuckerberg on varem kinnitanud, et Facebook ei hakka poliitiliste reklaamide sisu fakte ka kontrollima, mille tõttu tuli tal 2019. aasta oktoobri lõpus toimunud USA Kongressi kuulamistel maha pidada tõsine sõnalahing sealse ultraprogressiivide jõugu (the squad) ninanaise Alexandria Occasio-Corteziga.

Zuckerbergi ülesastumine Utahis toimus ajal, kui just olid teatavaks saanud oodatust kesisemad Facebooki kasvunumbrid, mis võivad viidata, et ettevõtte jõulise kasvu aastad võivad olla möödas.

Suurte sotsiaalmeediahiidude – nagu Facebook, Twitter, Google ja Amazon – on algatatud USA Justiitsministeeriumi poolt kartellimenetlus ning ilmselt suures osas on Zuckerbergi äkilise sõnavabaduse lembuse taga ähvardav oht "kõrgemalt".