Kelle jaoks on Eesti Vabariik üldse loodud ja kelle huvides ta tegutseb? Paratamatult tõstatub selline lihtne küsimus, kui vaadata riigifirmadega ja Rail Balticuga seonduvat korruptsioonihõngulist tegevust. Markus Järvi nädalakommentaar. 

Kas Eesti riik asetab oma väärtushierarhia tippu kodanike huvid või üritab kodanike huvide kaitse sildi all edendada pigem einevate kildkondade majanduslikke ja ideoloogilisi taotlusi?

Selline küsimus on õhus juba pikemat aega, kui vaadata seda, kuidas tegutseb mitte ainult meie riigi poliitiline ladvik, vaid ka varju jääv ametnikkond ja riigifirmade juhtkonnad.

Olgu esimese näitena toodud Eesti Energia. See firma peaks olema Eesti riigi ehk maksumaksjate omanduses, ent seda majandatakse nagu erafirmat, mille eesmärgiks on teenida oma ettevõtmistelt võimalikult suurt kasumit. Sellisena toimib Eesti Energia riigi lisamaksustamise vahendina.

Tants Rail Balticu ümber omandab aga hullumeelsete maksukohustuste ja väga kaalukate vastuargumentide valguses juba selgelt korruptiivseid toone.

Vaadake lisa nädalakommentaarist.