Martin Helme annab Objektiivi videousutluses ülevaate riigikogu õiguskomisjoni koosoleku protokolli võltsimise küsimusest ning leiab, et komisjoni sotsiaaldemokraadist esimees Heljo Pikhof peab oma kohalt lahkuma.

EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul kirjutati õiguskomisjoni 14. detsembri koosoleku protokolli, et komisjon otsustas kooseluseaduse rakendusaktide teise lugemise lõpetada, kuigi tegelikult sellist otsust ei tehtud. Helme peab protokolli võltsimise eest vastutavaks õiguskomisjoni esimeest Heljo Pikhofi (SDE).

"Kui õiguskomisjon otsustab teise lugemise lõpetada, siis saab edasi minna kolmanda hääletuse juurde, kui mitte, siis läheb kogu krempel õiguskomisjoni tagasi," selgitas Helme.

"Kui riigikogu komisjonide protokollid on sellised, et sinna kirjutatakse sisse, mida esimees tahab, mitte seda, mida seal arutati või otsustati, siis on igasugune meie töö mõttetu. See ei ole õigusriik. See ei ole parlamentaarne kord. Pigem meenutab see Putini-Venemaa riigiduuma stiili, kus paberid liiguvad nii, nagu vaja on," tõi Martin Helme võrdlusi meie idanaabri parlamentaarsest kultuurist.

"Selline käitumine peaks häirima mitte ainult kooseluseaduse vastaseid, vaid kõiki inimesi, kes tahavad, et riigikogu töö oleks korrektne ja seadustele vastav," tõdes EKRE fraktsiooni esimees.

Martin Helme sõnul valitseb õiguskomisjonis kooseluseaduse menetlemisel kaos. "Asju ei panda korrektselt hääletusele, ei sõnastata küsimusi, mille üle hääletatakse. Kui on näha, et hääli kokku ei saada, võetakse viimasel hetkel hääletus maha," kirjeldas Helme õiguskomisjoni tööstiili ja jätkas: "Eelkõige seoses kooseluseadusega tehakse seal imetrikke: võetakse vaheaegasid, et (Valdo) Randperega sõjanõu pidada ja mingisuguseid inimesi juurde või ära saata."

Helme soovil tuli kokku riigikogu vanematekogu ja arutas õiguskomisjoni tööga seotud probleeme. "Minu arvates on viimane aeg õiguskomisjoni esimees ümber vahetada," märkis Martin Helme.