Mary Kross (paremal) koos oma abikaasa Eerik Niiles Krossi ning Taavi ja Luisa Rõivasega. Foto: Scanpix

Eesti Päevalehe veebis avaldatud artiklis eitab Mary Kross igasugust süüd seonduvalt politseile valeütluste andmisega ja kinnitab, et rünnak tema vastu toimus, olgugi et tema poolt politseile antud ütlused ei pruukinud seda kajastada adekvaatselt.

Heites politseile ja prokuratuurile ette liigset kaasuse kommenteerimist meedias ning arvustades meediat liigse allumise pärast uudishimule, toonitab Kross, et tema ise on algusest peale tahtnud meediatähelepanu vältida. Lisaks sellele kritiseerib ta politseid nii viletsate tõlkide, ülekuulamise ruumide, väära hoiaku kui ka temaga suhtlemisel kasutatud tooni pärast.

Vastuseks küsimusele, miks ta nõustus oportuniteediga kriminaalmenetluse lõpetamisega ja sellega kaasnenud kohustusega tasuda riigituludesse 3000 eurot, kui ta ei ole politseile valeütlusi andnud, selgitab Kross, et soovis lihtsalt edasisi menetlusega kaasnevaid ebameeldivusi vältida.

“Olen ka nõus, et prokuratuuri ja kohtu ressurssi peaks kasutama olulisemate asjadega tegelemiseks ja mul ei ole soovi võidelda ametasutustega, kes on oma otsuse minu suhtes langetanud sisuliselt algusest peale, ega ka ajakirjandusega, kelle jaoks juhtunu on “poliitiline”, “skandaalne” ja üldse hästi müüv,” kirjutab ta.

Samas rõhutab Kross oma süütust, kirjutades otsesõnu, et “nõustusin asja lõpetamisega, tingimusel, et ennast süüdi ei tunnista.”

Ometi ütles peaprokuröri asetäitja Lavly Perling eelmisel nädalal antud intervjuus, et “on tõendatud ja tuvastatud, et Mary Kross pani selle kuriteo toime.”

Sarnase seisukohta väljendas prokuratuur ka täna, tehes Facebooki postituse, kus kinnitatakse, et Krossi kuritegu on tõendatud.

“Kohus on leidnud, et Mary Krossi poolt antud valeütluste andmine on tõendatud. On kahetsusväärne kui hiljem esitatakse ajakirjanduse vahendusel avalikkusele pilt, mis ei peegelda adekvaatselt menetluse käiku, kuid seda õigust ei ole kelleltki võimalik ära võtta,” seisab prokuratuuri selgituses.

Kohus on leidnud, et Mary Krossi poolt antud valeütluste andmine on tõendatud. On kahetsusväärne kui hiljem esitatakse…

Posted by Prokuratuur on Kolmapäev, 6. november 2019

.
Täiendavaid kommentaare ei kavatse reformierakondlasest parlamendi liikme Eerik-Niiles Krossi abikaasa selles asjas avalikkusele anda. “Rohkem ma selles asjas sõna võtta ei soovi,” märgib ta, nimetades tema kaasuse käsitlemist meediatsirkuseks.

Eelmise nädala neljapäeval lõpetas Harju maakohus oportuniteediga Krossi vastu algatatud kriminaalmenetluse, rahuldades prokuratuuri vastavasisulise ettepaneku. Krossi ei mõistetud kuriteos süüdi ning samuti ei määratud talle karistust. Küll aga nõustus Kross tasuma riigituludesse 3000 eurot menetluskulude hüvituseks.

Toimetas Varro Vooglaid