Uuenenud koosseisus "Meediakriitika" andis uue aasta avalöögi, võttes kokku aasta esimeste nädalate meediapildi ja seda rikkuvad mustad plekid. Objektiivi stuudios arutlevad Andri Kiige ja Ivan Makarov.

Kroonika sai kriitikat mõttetutest sotsiaalmeediapostidest klikipüüdjate vorpimise eest, seejuures poogitakse säärastele ebauudistele sageli külge uudisväärtus, milles puudub nii uudis kui väärtus.

Mainimist leidsid ka Delfi poolt vahendatud Saksa terviseministri sõnad, kes pooldab küsimärkideta sundvaktsineerimist ajal, mil teadusuuringud hamstritel – ehkki mitte oravatel – näitavad vaktsiinide peaaegu olematut mõju Omikroni tüvele. Usaldage teadlasi, meenutab "Meediakriitika".

Lõpuks heideti pilk USAs toimunud Ahmaud Arbery kohtuprotsessile, kus kaks naabrivalvet teostanud kohalikku elanikku mõisteti eluks ajaks vangi ning takkapihta saadeti türmi ka asja filminud kõrvalseisja. Kõike seda loomulikult võrdsuse ja sotsiaalse õigluse nimel.

Taas kerkis esile halloravate temaatika – kelle näol on Euroopas tegu võõrliigiga. Oravad on aktuaalsed, kuna – nii nagu ka mitmed ideed – on need jõudnud tänu headele inimestele Põhja-Ameerikast Euroopasse, kus nad kipuvad nüüd elu põrguks tegema nii kohalikel oravatel kui ka inimestel. Viimase osas kutsub üles mõistmisele Fideelia-Signe Roots, kes selgitab, et loomade eelistamine inimlastele on põhjendatud ning isegi õilis.

"Meediakriitika" söandas ka seda mõttekäiku jultunult kritiseerida.

Saadet juhtisid Andri Kiige ja Ivan Makarov.

Head vaatamist!