Baieri peaminister Markus Söder ühega ristidest, mis paigutati kõigi liidumaa valitsusasutuste ustele. Võibolla tõmbab Söder koos erakonnakaaslastega risti peale kantsler Angela Merkeli kavale koostada euroala eelarve. Foto: Markus Söder/Twitter

Angela Merkeli koalitsioonikaaslased Baierist reageerisid skeptiliselt kantsleri teatele euroala ühisest eelarvest teisipäeval koos Prantsuse presidendi Emmanuel Macroniga.

Nagu ütles uudise peale Baieri liidumaa peaminister Markus Söder (CSU), on küsitav, "kas euroala eelarve võiks tegelikult olla õige viis [ühis]valuuta stabiliseerimiseks."

Ühtlasi hoiatas ta, et finants- ja eelarveküsimusi ei tohi panna ühte patta migratsioonipoliitikaga, vahendab Breitbart.

"[Ühis]valuuta stabiilsus ja pagulaspoliitika küsimus on kaks eri asja," ütles Söder. "Neid ei tohi omavahel kokku segada."

"Me vajame muutust migratsioonipoliitikas, tugevdades õigusriiki. Ja valuuta stabiilsus on teine asi – sellega ei tohi kompromisse teha."

Söderi sõnutsi kutsub tema erakond euroala eelarve küsimuses kokku koalitsiooni koosoleku.

Baieri CSU ja Merkeli CDU ehk vastavalt Kristlik-Sotsiaalne Liit ja Kristlik-Demokraatlik Liit on valitsuses koos vasakpoolsete sotsiaaldemokraatidega.

Nii CSU kui CDU on väidetavalt konservatiivsed erakonnad, kusjuures esimene on konservatiivsem.

Näitena sellest on CDU ridadest pärinev siseminister Horst Seehofer andnud Merkelile kaks nädalat taganemiseks liberaalsest piiripoliitikast. Vastasel juhul hakkab ta ühepoolselt saatma Saksamaa piiridelt tagasi dokumentideta migrante.

Euro kui mõrtsukas Euroopa kõri kallal