Enne valitsuskabineti koosolekut 13. juunil arutavad omavahel millegi üle Saksa kantsler Angela Merkel (paremal) ja siseminister Horst Seehofer. Foto: Scanpix

Saksa siseminister Horst Seehofer on kutsunud Itaalia "populistliku" ametivenna Matteo Salvini visiidile Berliini, et arutada Euroopa piirikriisi.

Mehed on telefonitsi juba jutelnud ning Itaalia siseministeeriumi teatel valitseb nende vahel migratsiooni- ja julgeolekupoliitika vallas "täielik kooskõla," vahendab Breitbart.

Seehofer juhib kantsler Angela Merkeli erakonna CDU Baieri sõsarparteid CSU, mis on nõudnud asüülitaotlejate arvule ülempiiri ning on selles küsimuses liitlasega eri meelt.

Liiga (endine Põhjaliiga – toim) liider Salvini on teravalt kriitiline Euroopa Liidu migratsioonipoliitika suhtes ning süüdistab Saksamaad illegaalse sisserände soodustamises.

Seehoferi küllakutse taustal on Itaalia siseministri otsus saata tagasi migrante "tarniv" alus Aquarius, mis on kogu maailmas palju laineid löönud.

Lisaks on Seehoferil tekkinud konflikt kava pärast saata Saksamaa piirilt tagasi varjupaigataotlejad, kes on juba registreeritud mõnes teises Euroopa Liidu liikmesriigis – mille Merkel eile blokeeris.

Nagu kommenteerib The Telegraph, ei saa Merkel aga Seehoferit üle parda visata, kuna siis võiks kokku kukkuda koalitsioon.

Kui Seehofer oma erakonna valitsusest välja viiks, kaotaks Merkel parlamendis enamuse.

Saksa siseminister Brüsselile: austage Poola ja Ungari uhkust

Saksa kantsler ja siseminister islami asjus raksus