Kirjanik ja kolumnist Mihkel Mutt. Foto: Scanpix

Kirjanik ja kolumnist Mihkel Mutt leiab "enda sõnutsi sõltumatu ja eestimeelse" portaali Objektiiv juhtkirja kommenteerides, et tema oleks valmis elama pigem kümnesoolises Eestis kõrvuti mitmekümne tuhande teistsuguse välimusega inimesega kui petlikult veetlevas barbaarsuses.

Muti sõnul on lääne ehk avatud ühiskonna olemuslikud tunnuseks vabadused.

"Sest uued vaated soole- rahvusele ja rassidele, isegi poliitkorrektsus ja pagulaste valimatu embamine ja muu sarnane on kõigele vaatmata kõrvalliin või supivaht. Põhilisteks tunnusteks on ikkagi vabadused (majandus-, sõna- jne), õigusriiklus ning igaühe õigus olla inimene," kirjutab Mutt Postimehe artiklis "Mina, lääne mõjuagent".

Mihkel Mutt nendib, et küllalt olulist osa eestlasi ning Venemaa ametlikku ideoloogiat ühendavad vaated abielule ja muudele n-ö kristliku moraali küsimustele, samuti konservatiivsed seisukohad migrantide osas, kuid kindlasti mitte peamises – Eesti reaalses sõltumatuses.

"Mina oleksin valmis elama ka kümnesoolises, aga vabas sõltumatus Eesti riigis," jätkab Mutt. "Meelsamini elaksin kõrvuti mitmekümne tuhande teistsuguse välimusega inimesega, kui et libiseksin tagasi vahel nii südamlikuna mõjuvasse, petlikult veetlevasse barbaarsusse, sest lähemal kokkupuutel hoovab sealt võõra maailma despootlikku hingust – postsovelik Venemaa pole sellest paraku vabanenud."