Florian Hartleb paremalt kolmas. Tema kõrval Eesti 200 projektijuht Teele Holmberg ja vabatahtlike koordinaator Kadri Napritson-Acuna. Ekraanitõmmis Postimehe videost

Kui eile võis Delfist veel lugeda, et Eesti 200 vabatahtlike koordinaator Kadri Napritson-Acuna ei tunne pühapäevasel Vabaduse Väljaku meeleavaldusel lapsevankriga inimesi ramminud Florian Hartlebi, siis tänaseks on uudist muudetud. Lisaks ilmnevad teisedki seosed.

ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel lapsevankrit rammina kasutanud politoloogiadoktor Florian Hartlebi kõrval on videos näha Eesti 200 projektijuht Teele Holmberg ja vabatahtlike koordinaator Kadri Napritson-Acuna.

Selgitustes Delfile sõnas Napritson-Acuna, et märkas, et laps on ripakile jäänud. "Meest ma ise ei tunne ja aitasin lihtsalt vankri eemale viia," väitis naine, kuigi Hartleb on Facebookis tema sõbra staatuses.

Tänase seisuga on Delfi uudist muutnud ja Napritson-Acuna väidet, et Hartleb talle võõras on, sealt enam ei leia.

Samuti võib leida seoseid Hartlebi ja Teele Holmbergi vahel. Näiteks leiab mõlema nimed ProPatria Instituudi liikmete nimekirjast, Holmbergi seejuures ka juhatusest.

Instituudi kodulehel võib lugeda, et tegu on "Isamaa ja Res Publica Liidu koolituskeskusega, mis on 1995. aastal asutatud parempoolset poliitilist, majanduslikku ja üldkultuurilist koolitust andev kasumitaotluseta vabatahtlik isikute ühendus."

Lisaks nähtub Äripäeva infopangast, et Hartleb ja Holmberg on mõlemad ettevõtte Hanse Advice OÜ tegevjuhtkonna liikmed.

Ühtlasi lubavad avalikud fotod Hartlebi Facebooki lehel järeldada, et läbisaamine Holmbergiga on lähedasem kui lihtsalt kollegiaalne.

Eesti 200-le saadetud päringule ei ole Objektiiv veel vastust saanud.

Vabaduse Väljakul lapsevankriga meeleavaldajaid rünnanud Eesti 200-ga seotud Florian Hartleb sõimas protestijaid fašistideks