Saint-Sulpice kirik Pariisis. Foto: Bigstockphoto.com

Prantsusmaal langes ainuüksi ühe nädala jooksul vandaalide rünnakute alla kaksteist katoliku kirikut. Kirikujuhid on avalikkuse tähelepanu vältimiseks juhtumitest vaikinud, lootes, et politsei uurimistöö toob lahenduse.

Möödunud pühapäeval, vaid natuke peale keskpäevamissat, süütasid marodöörid Saint-Sulpice kiriku Pariisis – ühe pealinna suurima ja tähtsaima katoliikliku pühakoja, kirjutab Breitbart.

Politsei sõnul oli tegemist tahtliku süütamisega ja algatatud on kriminaalmenetlus. Renoveerimistööd lähevad maksma sadu miljoneid eurosid.

Hispaania piiri lähedal Nimes'i linnas asuva Notre-Dame de Enfants kirikule joonistasid vandaalid ekskremendiga ristimärgi, rüüstasid peaaltari ja tabernaakli ning varastasid armulaualeiva, mis leiti hiljem prügikuhjast.

Sarnased rünnakud langesid Dijoni Notre-Dame kirikule ja arvukatele väiksematele külakirikutele üle kogu Prantsusmaa.

Kuid rünnaku all ei ole olnud ainult kristlaste pühad paigad. Mäletatavasti sodisid vandaalid hiljuti Pariisi Juudi kalmistul hauakividele haakriste.

Prantsusmaa Siseminsteerium registreeris 2018. aastal 1063 kristlaste vastu suunatud väärtegu. Selle kõrval 541 antisemiitliku ja 100 moslemite vastast väärtegu.

Toimetas Lennart Käämer