Viie aastase valge poisi hukanud Darius Sessoms on erinevate kuritegude eest varem korduvalt karistatud. Foto: Wilsoni poltsei

Viieaastane poiss Cannon Hinnant sõitis 9. augustil oma Põhja-Carolina osariigi Wilsoni linnas asuva kodu juures jalgrattaga ja sattus kogemata mustanahalise naabri Darius Sessomsi aeda, kes lapse tema õdede silme all hukkas.

Maikuus Ühendriikides politsei käes hinge heitnud George Floydi surm tõi pea päeva pealt kaasa tänaseni kestvad märatsemised ja rüüstamised, progressiusuliste valgete enesealandamise tunnid, üleskutsed korrakaitsejõudude laiali saatmiseks ning meeletu peavoolumeedia "mustad elud on tähtsad" ajupesukampaania. Valge Hinnanti surmale on aga seni tähelepanu pööranud suuremas osas ainult konservatiivid.

Konservatiivsed väljaanded ja arvamusliidrid osutavad, et kui rassid oleksid olnud ümber pööratud – valge mees oleks hukanud musta lapse – siis oleks BLM-ide märatsemine hoobilt tublisti hoogu juurde saanud, kuid praegust juhtumit saadab kõrvulukustav vaikus.

13. augusti seisuga ei olnud peavoolu meediakanalid nagu ABC, CNN, MSNBC, CBS, New York Times, Washington Post, NPR, Newsweek, Time ja sarnased pisikese Cannoni surma sõnagagi kajastanud. Esimesena tõi Hinnanti surma laiema avalikkuse ette Briti ajaleht Daily Mail. Konservatiivide seas tekitab selline kallutatus märgatavat õõva.

Tuntud konservatiivne arvamusliider Matt Walsh kirjutas Twitteris: "Üleriigilise meedia poolt Cannon Hinnanti loo kinnimätsimine võtab sõnatuks. Tegemist on ehk viimase aja kõige jõhkrama mõrvaga – väike laps hukati lasuga pähe kui ta sõitis oma isa aias jalgrattaga – ja riiklikul meedial pole selle kohta mitte midagi öelda. Tõsiselt, mitte midagi. Uskumatu."

Konservatiivse uudisteportaali Blaze toimetaja Jason Howerton säutsus selle peale, kui ta ei suutnud USA suurimatest uudisteprotaalidest leida ühtegi osutust lapse mõrvale: "Canon Hinnant. Öelge välja tema nimi @CNN @NBCNews @CBSNews @ABC".

Cannon Hinnanti hukkamist nägid nende ema sõnul pealt tema seitsme ja kaheksa aastased õed. 

Poisi hukkamist juhtus pealt nägema ka naaber Doris Labrant, kes kirjeldas sündmust järgmiselt: "Ma nägin, kuidas ta (Sessoms) jooksis lapse juurde, pani relva lapse pea juurde ja tulistas teda."

Suurematest uudistekanalitest on lapse hukkamist kajastanud ainult Fox News. 

Naabrite sõnul on lapse mõrv šokeeriv, sest Sessoms ja poisi isa olid laupäeva õhtul koos õhtust söönud ning Sessoms oli veel pühapäeva hommikul tal külas käinud.

Politsei on Sessomsi mõrvasüüdistuse alusel arreteerinud ja uurib veel hukkamise täpsemaid motiive. Sessomsit on varem erinevate kuritegude eest karistatud ja kaks karistust olid ootel.

Daily Maili andmetel oli Hinnant just kirjutama õppinud ja pidi järgmisel nädalal hakkama käima lasteaias.

Hoolimata peavoolumeedia eiramisest, on lapse mõrv löönud kihama sotsiaalmeedia. 

"Täna küsivad miljonid, võib-olla kümned miljonid endalt, miks üleriigiline meedia ei räägi Cannon Hinnantist. Ja siis meedia ise imestab, miks nende "ümberlükkamised" ja "faktikontrollid" enam kedagi ei huvita. Sest me näeme, kuidas te s**apead mätsite kinni väga suured uudised," kirjutas tuntud kirjanik, dokumentalist (film "Hoaxed") ja kommentaator Mike Cernovitch Twitteris.

Konservatiivse uudistekanali Conservative Review toimetaja Daniel Horowitz leiab samuti, et Hinnanti loo varjamise juures mängib rass väga suurt osa. Horowitz küsib, miks rassist sai George Floydi surma puhul nii keskne teema, kuid Hinnanti surmale peavoolumeedias tähelepanu ei pöörata? Kuigi pole mingeid tõendeid, et Floydi kinnipidamise juures oleks rass mingit osa mänginud, on sellest tehtud tema surma oluline osa. 

"Uut Ameerikat suunab pigem rassipoliitika kui seadused. Mis te arvate, mis juhtuks kui valge mees tapaks hukkamise stiilis jalgrattaga ringi sõitva viie aastase musta lapse, hoolimata sellest, kas selle taga oleks mingi rassimotiiv või mitte?" küsib Horowitz.