Pikett Stenbocki maja ees. Foto: Veiko Vihuri

Sarnaselt eelmisele kahele nädalale korraldab SAPTK ka sel neljapäeval ehk 16. detsembril algusega kell 9.30 Toompeal, Stenbocki maja ees piketi, et väljendada protesti nii vaktsiinipasside süsteemi ja muude diktatuuriliste koroonapiirangute kui ka lastele lõpetamata ohutusuuringutega koroonavaktsiiniks nimetatud aine süstimise vastu.

Ennekõike protesteeritakse ühiskonnas üha laiemalt leviva de facto sundvaktsineerimise vastu, mille tõttu paljud inimesed saavad valida vaid kas oma karjääri, töökoha ja sissetuleku kaotamise või enesele valitsuse poolt nõutud ainete süstida laskmise vahel ning mille pärast on suur osa Eesti ühiskonna liikmetest avalikust elust kõrvaldatud.

"Korraldame piketi rahumeelselt, aga sõnumi poolest täiesti kompromissitult. Peaminister Kaja Kallase seisukoht, et vaktsiinipasside süsteem ja selle alusel suure osa ühiskonna liikmete avalikust elust väljatõrjumine on tulnud selleks, et jääda, on absoluutselt vastuvõetamatu ja sellega ei kavatse me mitte kunagi leppida," märkis piketi korraldaja Varro Vooglaid.

Vooglaiu sõnul väljendatakse pikettidega jätkuvalt solidaarsust MEM Caféle ja teistele ettevõtjatele, kes ei ole nõus sügavalt ebaõiglast vaktsiinipassi süsteemi rakendama ehk kaaskodanikke vaktsineerituse alusel diskrimineerima.

Piketi korraldajad rõhutavad vajadust mitte alluda võimalikele provokatsioonidele ning paluvad ka nende esinemisel hoiduda vägivallast. Osalejatel palutakse kasutada üksnes väärikaid loosungeid ning võtta kaasa Eesti lippe.