Seekordses saates "Neljas Võim" käsitlesid Objektiivi toimetajad Martin Vaher ja Jaanus Vogelberg Eesti ühiskonnas aina enam kinnistuvat arusaama, nagu elaksime pidevas infosõjas. Samuti tuli jutuks uus faktikontrolliportaal Klikisäästja ning ühiskonnas kirgi küttev "eliitvaktsineeritute" teema.

Hiljuti avaldatud arvamusloos kutsus Ekspress Meedia print- ja digilehtede osakonna juht Ronald Viin lugejaid "äärmuslikest ja kallutatud inforuumidest" välja tulema. Saatejuhtide hinnangul on sääraste arvamuste puhul sageli tegu katsetega säilitada arvajate enda domineerivat positsiooni meediamaastikul, demoniseerides selleks konkurente kui "riigi lõhestajaid". Jaanus Vogelberg avaldas Viini seisukohast tõukuvalt ka arvamuse "Infosõja retoorikale tasuks pidurit tõmmata".

Samuti tuli saates jutuks uue faktikontrolliportaali Klikisäästja taust ja rahastus. Saate lõpus võeti luubi alla aga nn "eliitvaktsineeritute" ümber viimasel ajal meedias puhkenud skandaalid ning idee muuta vaktsineerimine kohustuslikuks.

Head vaatamist!