Eiki Nestor riigikogu hoone ees pärast kooseluseaduse vastuvõtmist. Foto: Scanpix

Riigikogu esimees Eiki Nestor ei vaidle vastu portaalis Objektiiv avaldatud dokumentaalsele tõendile tema kuulumise kohta Nõukogude Liidu Kommunistlikkusse Parteisse. “Kui paberites on kirjas, et sain ka liikmeks, siis kindlasti ka sain. Mõneks kuuks küll, aga ikkagi,” kommenteeris Nestor Õhtulehele, jäädes versiooni juurde, et ta polnud teadlik oma parteisse astumise avalduse rahuldamisest.

Praegu sotsiaaldemokraatide ridadesse kuuluva Nestori sõnul esitas ta 1987. aastal avalduse komparteisse astumiseks, kuna hakati looma iseseisvat Eesti transporditöötajate ametiühingut vana ühingu sees ja selleks, “et asi õnnestuks, tuli olla “keegi” ka vanas ametiühingus.”

Nii sai temast 1987. aastal sai NLKP liikmekandidaat. Edasised ühiskondlikud arengud olid kiired ning enda arvates jäi Nestor vaid liikmekandidaadiks.

“Iseseisev ja vaba Eesti Transpordi ja Teetöötajate ametiühing sai loodud ja tegutseb siiamaani. […] Asjaolu, et bussijuhid tahavad ja oskavad oma palga ja huvide eest seista, on minu jaoks olulisem, kui asjaolu, et kellegi jaoks “rikkusin ära” oma tänase ankeedi,” selgitas Nestor.

Esmaspäeval avaldas Objektiiv koopia arhiividokumendist, mille järgi kinnitati Eiki Nestori NLKP liikmeks võtmise otsus 27. detsembril 1988.

(Presidendi)tegija Eiki Nestor, NLKP liige 1988. aastast