Rootslane 2016. aasta 14. mail karmide viikingite (Tough Viking) päeval piltnikule poseerimas. Foto: Hans_Chr/bigstockphoto.com

Ajaleht Aftonbladet on seadnud Netivihainspektorite projektijuhi Tomas Åbergi üles oma “Rootsi kangelase” (Svenska Hjältar) tiitli kandidaadina.

Sotsiaalmeediast nn vihakõnet traaliv endine politseinik (43) käivitas oma operatsiooni läinud aasta jaanuaris ning on saavutanud juba 80 kaasmaalase süüdimõistmise vihakõnes.

Tänu viljakale tegevusele on Åberg nüüd üks kandidaatidest aunimetusele, mida omistatakse “igapäevaelu kangelastele, kes näitavad üles vaprust, kodanikujulgust ja humaansust.”

Foto: ekraanitõmmis/Aftonbladet.se

Oma töös on Åberg pidanud seisma silmitsi reaalsusega, kus “üle 65 aasta vanused daamid kirjutavad väga, väga karme asju Facebookis.”

Ühtlasi aimab Åberg, et vihased vanad naised võivad eriliselt aktiveeruda aasta teisel poolel toimuvate Rootsi üldvalimiste lähenedes.

Üks peamisi valupunkte on eakate sallimatus moslemite suhtes ning Netivihainspektorid paistavad peamiselt tegelevat islamit kritiseerivate või selle üle nalja viskavate pensionäride neutraliseerimisega, keda ähvardavad karistusena rahatrahvid või vabadusekaotus.

Kirjanik Katerina Janouch toob näitena inimesi, kellega ta isiklikult ühendust on võtnud. Denny Abrahamsson (71) anti üles kahe islami suhtes kriitilise kommentaari pärast, olles muuhulgas nimetanud seda “fašistlikuks ideoloogiaks”.

Uurimise all on ka 73-aastane rootslanna, kes jagas Facebookis satiirilist teksti moslemite kohta, mida ta ise polnud kirjutanud – kõigile oma grupi 48 liikmele.

Rootsi “internetipolitsei” imestab vanaprouade hirmsa viha üle