Suurbritannia Iseseisvuspartei endine liider Nigel Farage kõnelemas erakonna Thurrocki peakorteris 3. juunil ehk enne eilseid erakorralisi valimisi. Foto: Scanpix

Pärast paraja segadusega päädinud Briti erakorralisi üldvalimisi on endine Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) liider Nigel Farage hoiatanud, et esileiboristi Jeremy Corbyni tõusmise puhul peaministriks võib Brexit olla ohus.

Farage sõnutsi on ta valmis blokist tõrgeteta väljumise tagamiseks poliitikasse tagasi pöörduma, vahendab Express.

Ühtlasi usub Farage, et tooride jaoks oli “tohutu viga” seada Brexitit tüürima Theresa May kui poliitik, kes ise pooldas jäämist.

Farage ütles BBC uudistesaatele: “Milline tohutu viga oli valida Brexiti valimistel Brexiti parteid juhtima Jääja (Remainer).”

“Meeletu viga. Ma arvan, et kui me Corbyni koalitsiooni saame, on Brexit mõnevõrra hädas,” jätkas ta.

Kommenteerides võimalust tagasi poliitikasse tulla, kui peaministriks saab Corbyn, ütles Farage: “Mul poleks absoluutselt muud valikut, kui teha justnimelt seda.

See pole miski, mida ma plaanin, see pole miski, mida ma tahan – minu jaoks oli eriline kogemus viia [endine peaminister David] Cameron UKIPit juhtides referendumi väljakäimiseni, lüüa kaasa selle referendumi kampaanias ning võita. Me oleme käivitanud artikli 50, ma arvasin et asi on ühel pool.

May läks välja suure enamuse peale, ta [tõeline olemus] tuli selle kampaania käigus välja ning Corbyni saavutuse puhul on erakordne, et ta saab Jääjad Londonis enda poolt hääletama, ning ka UKIPi hääletajad mujal üle kogu maa samuti.”

Farage ennustas, et Kui Corbyn lööb käed liberaalidega ja Šoti Rahvusparteiga, siis tuleb teine referendum.