Obama pühapäevasel pressikonverentsil murelikult USA tulevikust kõnelemas. Foto: Kevin Lamarque, Reuters/Scanpix

Erinevalt eelnevatest Ameerika Ühendriikide presidentidest ei kavatse Barack Hussein Obama mantlipärijale ruumi teha ja areenilt taanduda.

Äsja Berliinis viibides saatis Obama kodumaal mässavatele vihastele vasakpoolsetele sõnaselge sõnumi, et nad on õigel teel ega tohi vaiki olla.

Ta toonitas valimistulemustega rahulolematute inimeste vajadust protesteerida ja organiseeruda.

Trumpi võidust näikse olevat šokis nii suured kui väikesed. Foto: Mark Makela, Getty Images, AFP/Scanpix
Foto: Mark Makela, Getty Images, AFP/Scanpix

Pühapäevasel pressikonverentsil oma edasistest plaanidest kõneledes keeldus Obama lubamast, et hoidub avalikest kommentaaridest või poliitilistest rünnakutest Donald Trumpi vastu.

“Ameerika kodanikuna, kes meie maast sügavalt hoolib, kui on küsimusi… mis puudutavad meie väärtuste või ideaalide olemust, ja kui ma arvan, et on vajalik või kasulik, et ma neid ideaale kaitsen, siis ma tegelen nende asjadega, kui nad esile kerkivad,” lubas Obama.

Teatavasti on Obama eriliselt rõhutanud selliseid “ameerikalikke” ideaale ja väärtusi nagu abort, pederastia, peldikupriius, islam, avatud piirid jms.

Ligikaudu sada aastat pole ükski USA ametist lahkunud president Washingtoni elama jäänud. Juba mõnda aega tagasi soetas aga Obama endale linnas järgmise eluaseme – suure mošee lähedusse, kust viis korda päevas Allahi poole palved tõusevad.

Nagu kirjutab The Daily Caller, jääb üks “läänepoolkera suurimaid mošeesid” Obamade uuest kodust vaid veidi enam kui 300 meetri kaugusse.

Sokkides Obama islami asju arutamas. Foto: Jonathan Ernst, Reuters/Scanpix
Sokkides Obama islami asju arutamas. Foto: Jonathan Ernst, Reuters/Scanpix