CIA eksjuht John Brennan. Foto: Scanpix

Värskelt avalikustatud CIA eksjuhi John Brennani märkmed näitavad, et ta andis 2016. aasta suvel president Obamale teada Hillary Clintoni kampaaniameeskonna plaanist siduda Donald Trumpi Venemaa eriteenistustega. Väidetavalt soovisid demokraadid nii juhtida tähelepanu kõrvale Clintoni enda meiliserveri skandaalilt. CIA poolt kogutud info anti seejärel edasi FBIle, kirjutab Fox News.

CIA sai 2016. aasta suvel teada Venemaa luureteenistuste poolt avastatud Clintoni plaanist. Praeguse info kohaselt soovis Clinton luua narratiivi Trumpi sidemetest Venemaaga, et juhtida tähelepanu kõrvale omaenda meiliserveri skandaalilt.

Tugevalt tsenseeritud Brennani märkmetes seisab, et Clinton andis väidetavalt nõusoleku ühe oma nõuniku plaanile luua võltsnarratiiv, nagu oleks Trump seotud Vene eriteenistuste ja häkkerite poolse USA valimistesse sekkumisega.

CIA andis info seejärel edasi Föderaalsele Juurdlusbüroole (FBI). CIA märkis, et infot võib kasutada taustinformatsioonina, kuid seda peaks hoidma ülimalt salajasena, et luureallikat mitte paljastada.

Kui FBI eksjuht James Comey hiljuti senatis tunnistusi andis, väitis ta, et ei tea CIAlt saadud infost midagi.

Juba varasemalt on teada, et Briti endise luuretöötaja Christopher Steele'i poolt kokku pandud Trumpi-vastane toimik oli demokraatliku partei ja Clintoni kampaaniameeskonna tellimus. Samuti on teada, et Steele kasutas ühe põhiallikana Igor Dantšenkot, keda FBI oli aastate eest kahtlustanud Venemaa kasuks spioneerimises.