Objektiivi raadiosaates vaatlesid Markus Järvi ja Varro Vooglaid lähemalt olukorda kooseluseaduse rindel, mida võib iseloomustada sõnaga tohuvapohu.

Saates nenditi, et pilt on tõesti läinud päris kirjuks, pidades silmas, et parlamendis on nüüd kolm temaatilist eelnõu: kooseluseaduse rakendusaktide eelnõu, kooseluseaduse tühistamise seaduse eelnõu ja ka Vabaerakonna esitatud paarkonnaseaduse eelnõu.

Lisaks kooseluseaduse rakendusaktide läbisurumise püüdlustes taas kord ilmnenud manipulatsioonidele ja poliitilise kultuurituse väljendustele peatuti saates ka küsimusel sellest, kuidas neist protsessidest nähtub tunduvalt laiem püüdlus allutada ühiskonda uuele ja radikaalsele ideoloogiale, mis on vaenulik meie kultuuriliste traditsioonide ja alusväärtuste vastu.

“Kuna parlamendis ei ole kooseluseaduse läbisurumise lõpuleviimiseks vajalikku 51 saadiku toetust, siis näeme kõikvõimalikke manipulatsioone, mis on veelgi intensiivsemad kui varem – püüdlused saadikuid erinevate lubadustega ära osta, ähvardused jne. Asi on uskumatult räpane ja inetu ning ma usun, et iga inimene, kes vaatab, mis praegu parlamendis toimub, näeb, milline on eesti demokraatia pale aastal 2015,” ütles Vooglaid riigikogus toimuvaid protsesse kokku võttes ning lisas: “Vaatepilt on hirmuäratavalt kohutav.”

Saates peatuti ka paljusid inimesi jahmatunud välismaiste kaubanduskodade avaldusega, milles nõuti tungivas toonis agressiivse tegevusplaani elluviimist võitluseks sallimatusega Eesti ühiskonnas. Samuti peatuti nädala jooksul ilmnenud tõsiasjal, et seoses homoliikumise pealetungiga hakkavad ka meie ühiskonnas välja ilmuma lasteraamatud, mis propageerivad homoseksuaalset eluviisi kui midagi normaalset ja moraalset, ning ametlikust asjaajamisest plaanitakse kaotada sellised inimseks olemise seisukohast kesksed mõisted nagu “ema” ja “isa”.