Markus Järvi 1. juunil 2023 SAPTK Elukultuuri Instituudi konverentsil "Abielu ja laste kaitse". Foto: Illimar Toomet

SAPTK nõukogu otsuse kohaselt jätkab portaal Objektiiv, mille SAPTK 2015. aastal asutas, oma tegevust eraldiseisva organisatsioonina. Selleks puhuks on parasjagu registreerimisel mittetulundusühing Objektiiv.

Ümberkorralduse tulemusena saab Objektiivi formaalne staatus viidud kooskõlla tõsiasjaga, et sisuliselt tegutseb portaal juba pikemat aega peatoimetaja Markus Järvi juhtimisel iseseisvalt, olgugi et see on olnud osa SAPTK struktuurist.

Ühtlasi ei ole muudatuse tulemusel SAPTK enam audiovisuaalse meediateenuse osutajaks meediateenuste seaduse tähenduses, mis omakorda võimaldab SAPTK juhatajana jätkaval Varro Vooglaiul asuda ERR-i nõukogu kohale.

Objektiivi lugejate, vaatajate ja toetajate jaoks ei muutu selle ümberkorralduse tulemusena sisuliselt midagi, kuna Objektiiv jätkab oma tegevust lähtudes täpselt samadest eesmärkidest, millest siiani on juhindutud.

Peatoimetaja ning loodava MTÜ Objektiiv juhataja Markus Järvi sõnul ei muutu Objektiivi töös mitte midagi halvemaks.

"Kõik kaastöölised jäävad uue juriidilise isiku palgale ning meie kanalil võite ka edaspidi lugeda uudiseid ja Ivan Makarovi kolumne, kuulata Objektiivi raadiosaateid või vaadata saadet "Fookuses". MTÜ Objektiiv põhikiri lähtub SAPTK põhikirjas sätestatud eesmärkidest ning jätkab oma tööd kodumaisel meediaväljal sama järeleandmatu valmidusega seista meie kultuuri alusväärtuste kaitsel kui seni," kinnitab Järvi.

Teadaolevalt muutub portaali tegevuse sisulises plaanis vaid niipalju, et Järvi juhitavas saates "Fookuses" osaleb edaspidi Vooglaiu kõrval ka teisi saatekülalisi.

MTÜ Objektiiv on praeguseks registreerimisel ja SAPTK nõukogu otsus Objektiivi üleandmiseks nimetatud ühingule on langetatud.

Siiski võtavad praktilised ümberkorraldused veel veidi aega, mistõttu kogutakse sel nädalal alanud kampaania raames viimast korda Objektiivile toetusi SAPTK kaudu.