Veiko Vihuri ja Varro Vooglaid

Abielureferendumi vastaste käitumine, mille osaks on inetu sildistamine ja poliitilise kultuurituse rakendamine, lõhestab ühiskonda ja külvab vaenu, toonitavad Objektiivi raadiosaates Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri.

Saate alguses tehti juttu sotside plaanist takistada abielureferendumi korraldamist 50 000 muudatusettepaneku esitamisega vastava otsuse eelnõule, et muuta seeläbi otsuse vastuvõtmine võimatuks.

Vooglaid toonitas, et sellise plaani elluviimine kujutaks endast mitte ainult madala poliitilise kultuuri ilmingut, vaid ka rünnakut põhiseadusliku korra vastu, kuna 50 000 ilmselgelt sisutühja muudatusettepaneku esitamine oleks ühemõtteliselt riigikogu töö- ja kodukorra seaduse mõttega vastuolus ning toimiks üksnes riigikogu töö halvamise instrumendina.

Niisugune käik oleks seda näotum, et takistada püütakse esimese referendumi korraldamist 17 aasta jooksul, näidates seeläbi ka põlgust demokraatia ideaali vastu, rõhutas omalt poolt Vihuri. Ühtlasi lisas ta, et kõige toimuva taustaks on ka tõsiasi, et need samad jõud, kes püüavad iga hinnaga takistada referendumi korraldamist, surusid 2014. aastal vastu rahva enamuse tahtmist läbi kooseluseaduse, millele reaktsioonina on referendumi vajalikkus üleüldse aktualiseerunud.

Lisaks eelnevale kommenteeriti ka teisi abielureferendumi vastaste käike, muu hulgas seda, kuidas sotside juht Indrek Saar sildistab kehtiva abielu määratluse kindlustamiseks mõeldud rahvahääletust mõistusevastaselt “vihareferendumiks”.

Saate lõpus jäik kõlama sõnum, et kõigil kristlastel ja teistel konservatiivselt ehk tervemõistuslikult meelestatud inimestel tuleb kindlasti teha kõik võimalik, et mitte ainult ise referendumist osa võtta, vaid veenda seda tegema ka võimalikult palju teisi inimesi, alustades oma sõprade ja sugulastega ning lõpetades tuttavate ja kolleegidega.

Millest veel juttu tehti, seda kuulake lähemalt saatest.