Objektiivi raadio: professor Ülo Vooglaid räägib ajakirjanduse olukorrast Eestis

Emeriitprofessor Ülo Vooglaid oma kodus Raplamaal, Kohila vallas. Foto: Scanpix

Seekordses Objektiivi raadiosaates vestlesid Eesti Ajakirjanike Liidu auliikmest emeriitprofessor Ülo Vooglaid ja Varro Vooglaid ajakirjanduse tähenduse ja selle koha üle ühiskonnas, peatudes muu hulgas ka tõsistel kitsaskohtadel.

Professor Vooglaid selgitas ajakirjanduse tähendust läbi kahe oma mudeli, millest esimene käsitleb küsimust sellest, millest ajakirjandus sõltub, teine aga küsimust sellest, mis omakorda ajakirjandusest ühiskonnas sõltub.

Lisaks ajakirjanduse tähenduse lahtimõtestamisele peatuti arutelus mitmetel tõsistel probleemidel, mille all ajakirjandus praegusel ajal nii Eestis kui ka mujal maailmas kannatab.

Muu hulgas osutati, et ühelt poolt on ajakirjanduse ning teiselt poolt poliitika ja propaganda piirid on hägustunud, teiselt poolt tõdeti aga, et ajakirjanduse olukorra paranemisele ei saa loota enne, kui muutub ajakirjanike ettevalmistamise süsteem.

Kuula saatest lähemalt!

Juhtkiri: Eesti peavoolu ajakirjandus kui alasti kuningas

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.
Ülo Vooglaid
Ülo Vooglaid on eesti sotsiaalteadlane, haridustegelane ja poliitik.