Luige laat. Pildil karusloom, rebane puuris. Foto: Scanpix

Objektiivi raadiosaates arutleme koos toimetaja Martin Vaheriga loomade eetilise kohtlemise ja karusloomafarmide keelustamise teemal. Milline võiks välja näha kristliku konservatiivi suhtumine loodus – ja loomakaitse küsimustesse? Objektiivi raadiosaadet toimetab Markus Järvi.   

 

Riigikogu keskkonnakomisjonist käis eelmisel nädalal läbi seaduseelnõu, mis näeb ette lõpetada karusloomade pidamine üksnes või peamiselt karusnaha tootmise eesmärgil, samuti nende aretamine ja paljundamine üksnes või peamiselt karusnaha tootmise eesmärgil.

18 riigikogu liikme poolt algatatud loomakaitseseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu ei läbinud keskkonnakomisjoni sõela, mis ei toetanud karusloomafarmide sulgemist nõudvat seadusemuudatust.

Objektiivi raadiosaates vaatleme üldisemalt konservatiivi ja kristlase põhimõtteid, millelt lähtudes loodusesse kui Jumala loodusse tuleb suhtuda ning anname oma hinnangu mainitud seaduseelnõule.

Kuulake lisa raadiosaatest!

Objektiivi raadiosaade on ka alanud aastal Pereraadio eetris üle nädala reedeti ja kordusena laupäeval, järelkuulatav meie portaalis.

Fookuses eri: konservatiivid ei tohi looma- ja looduskaitse teemat jätta vasakpoolsete pärusmaaks

(Inim)loomade eetilisest kohtlemisest