Seekordses Objektiivi raadiosaates vestlevad Markus Järvi, Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri prokuratuuri poliitilise kallutatuse teemal, vaadeldes mitmeid viimase aasta jooksul ka Objektiivis lähemat tähelepanu saanud juhtumeid ja tehes nende pinnalt üldistusi.

Tõukudes Vihuri hiljutisest artiklist pealkirjaga “Poliitiliselt kallutatud prokuratuur: neli avalikkust nõutuks tegevat kaasust”, peatuti saates lähemalt mitmete õiguse rakendamise ja mõistmise episoodidel, mis seonduvat ühel või teisel moel eelmise aasta novembri lõpus toimunud sündmustega – nii Indrek Tarandi provokatsiooniga EKRE poolt korraldatud ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel kui ka Mary Krossi valega, nagu oleks EKRE sümboolikaga mehed talle Stroomi rannas kallale tunginud.

Saates järeldati, et prokuratuuri ja politsei käekirjast ei ilmne õigusriigile omast käekirja, mille kohaselt tuleks kõikide inimeste suhtes rakendada kehtivat õigust lähtudes ühtedest ja samadest kriteeriumidest ning hoiduda prominentide suhtes kehtiva õiguse kohaldamisest või kohaldamata jätmisest moel, mis riivab avalikkuse õiglustunnet.

Kokkuvõttes ei ole saates osalejate hinnangul sugugi põhjendamatu teha prokuratuuri tegevusele tõsiseid etteheiteid ja püstitada küsimus sellest, kes võtab toimuva eest vastutuse ja milline see vastutus välja näeb.

Kuula saatest lähemalt!

Poliitiliselt kallutatud prokuratuur: neli avalikkust nõutuks tegevat kaasust

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.