Sõltuvus nutiseadmetest viib digitaalse dementsuseni. Foto: Bigstockphoto

.
Objektiivi raadiosaates räägivad Markus Järvi ja Martin Vaher arvutite, interneti ja nutiseadmete ülemäärase kasutamisega kaasnevatest ohtudest. Juttu tuleb ka Saksamaa neuroteadlase dr Manfred Spitzeri avastustest, mille kohaselt ähvardab nutiseadmete kasutamine varajases nooruses ja lapsepõlves arenevat aju ning võib seeläbi põhjustada tõsiseid arenguhäireid. 

Seekordses Objektiivi raadiosaates analüüsime Saksamaa ühe juhtiva neuroteadlase dr Manfred Spitzeri uurimusi ja avastusi, mis näitavad meid üha rohkem ja üha varajasemas eas ümbritsevat digimaailma sootuks teises valguses, kui oleme seda harjunud nägema.

Nimelt on Spitzer osutanud, et nutiseadmete kasutamine eelkõige varajases nooruses võib olla aju edasist arengut tõsiselt pärssiv.

Nutiseadmete ohtudest vestlevad seekordses Objejktiivi raadiosaates dr Manfred Spitzeri mõtteid Objektiivi lugejatele vahendanud toimetaja Martin Vaher ja Markus Järvi.

Objektiivi raadiosaade on käesoleval hooajal Pereraadio eetris üle nädala reedeti ja kordusena laupäeval, järelkuulatav meie portaalis. Raadiosaadet toimetab Markus Järvi.

Tunnustatud Saksa neuroteadlane hoiatab digitaalse dementsuse eest

Eesti ajuteadlane: sotsiaalmeedia ja nutiseadmed on meie lastest teinud digitaalsed demendid