Agnes Pulk pidamas kõnet 30. augustil 2020 Vabaduse väljakul toimunud Elu Marsil. Kaader videost

Hooaja kolmandas Objektiivi raadiosaates räägivad kolme lapse ema Agnes Pulk ja saatejuht Indrek Petersoo sündimata laste õigusest elule ning põhjustest, miks Eestis suhtutakse abort otsekui elutoas laamendavasse elevanti – põhjustatav kahju on meeletu, ent ühiskond ei tee märkamagi.

"2019. aastal hukkus liikluses 52 inimest ja vigastatuid oli 1716, uppus 36 inimest. Me oleme kõik nõus, et seda on liiga palju; meid, eestlasi, on sedavõrd vähe ja iga elu loeb. Me sekkume erinevate kampaaniate ja plakatite abil, et tulevasi õnnetusi ära hoida. Abordi teel mõrvati möödunud aastal 3741 last, mis teeb rohkem kui 10 last päevas ning 312 last kuus, kuid reaktsioon puudub ja ühiskond vaikib! Vaikuse lõhkujaid nimetatakse avalikult sallimatuteks ja vihkajateks. Ebaviisakas on rääkida tõtt," tõi saatekülaline välja Eestis sooritatud abortide kohutava statistika.

Eesti inimesed tunnevad suurt muret loomade ja lindude pärast, mis iseenesest ongi hea ja õige. Meedias tõusis vali kära Hiiumaal vallaametniku poolt tapetud rebasekutsika pärast, sotsiaalmeedias mõistsid mitmed tuntud inimesed teravalt hukka Paides siiliga jalgpalli mänginud ning looma piinanud noormehed. Linnumunade purustamine on käsitletav väärteona ning jahiseadus keelab tiinete loomade tapmise. "Ometi ei kaitse ükski seadus emaihus olevaid lapsi. Abort on kõige tõsisem väärkohtlemise viis. Peame rahvana tunnistama suurt probleemi," tõdes Pulk.

Kui palju maksab tegelikult inimelu tänases Eesti Vabariigis? "Kirurgiline abort maksab ravikindlustuseta inimesele 268 eurot, mis on ka hinnalagi. Seda võib võrrelda ühe kleidi maksumusega. Ravikindlustuse olemasolu korral maksab kirurgiline abort 41 eurot ning medikamentoosne abort 18 eurot, muidu 35 eurot. Ülejäänu maksame kinni meie, maksumaksjad," selgitas saatekülaline.

Agnes Pulk avaldas lootust, et üha suurem hulk inimesi julgeb süütute sündimata laste tapmise vastu sõna võtta ning selle kaasabil valivad paljud emad oma lapsele elu.