Ungari peaministri hinnangul võiks praeguse Euroopa Liidu eelarvekava autor olla samahästi George Soros ise (pildil). Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles Euroopa Liidu eelarvekava kommenteerides, et dokument on “migratsiooni-meelne… täpselt nagu Euroopa Komisjon.”

Ta on veendunud, et kava on koostatud eesmärgiga suunata “Euroopa kodanike raha” migrantidele ja valitsusvälistele organisatsioonidele.

“Otsekui George Soros ise oleks selle kava koostanud,” kommenteeris Orbán.

Madjarite liider ei ole samal ajal teadlik ühestki dokumendist, milles öeldaks, et “kui sa liitud Euroopa Liiduga, peab sust migrantide maa saama.”

Oma riigi territooriumit kiivalt islami invasiooni eest kaitsev valitsusjuht väitis, et Ungarit “ei saa sundida tegema asju, mida me ei taha teha.”

Ta hoiatas, et kui liidus “ei suudeta aktsepteerida või vähemalt tolereerida üksteise seisukohti migratsiooni või Euroopa Liidu eelarve suhtes,” tuleb olla valmis selleks, et “valijad väljendavad oma soove 2019. aasta Euroopa Parlamendi valimistel.”

Ja “siis tulgu mis tuleb,” ütles Orbán, kelle hinnangul on Euroopa Komisjonist saanud “tööriist suuremate liikmesriikide käes väiksemate vastu.”

“Sel komisjonil tuleb 2019. aastal lahkuda,” kuulutas ta praeguse koosseisu kohta.

Mis on ühist Ungaril, Poolal ja Eestil?