Ungari peaminister Viktor Orbán äsjasel Euroopa Liidu tippkohtumisel Austrias. Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles läinud nädalal peetud kõnes, et “kultuurisõda” ei peeta mitte Ungaris, vaid Euroopas, mis on vandumas alla võõraste mõjude “hiilivale” pealetungile.

Ta väljendas veendumust, et Ungaris valitseb pigem “kultuurirahu”, kuid hoiatas Euroopat “kaardimajakese kokkuvarisemise” eest, kui kaovad kontinenti kultuuriliselt üleval hoidnud alused.

Respekteerides küll ka võõraid kultuure, tõotas Orbán madjarite nimel, et “mitte keegi ei saa sundida meid [Euroopas toimuva osana] ütlema lahti omaenda kultuurist ning alistuma teisele kultuurile,” vahendab Breitbart.

“Ja seega me tõuseme ja kuulutame, kes me oleme ja mida me usume Jumala, kodumaa ja perekonna kohta, ja millist mõju see ungarlaste arvates avaldab elule Euroopas.”

Populaarne ja pikaajaline peaminister on varasemalt avaldanud toetust loomulikule perekonnale ning kavandab valitsuse tasemel meetmeid soodustamaks abiellumist ja laste saamist riigis.

Seejuures on Orbán konkreetselt kinnitanud Kristuse õpetuste olulisust Ungari ühiskonna alustena ning pakkunud pelgupaika tagakiusu eest põgenema sunnitud usukaaslastele Lääne-Euroopast.

Orbán ja Macron koondavad vägesid kevadiseks lahinguks Euroopa hinge pärast