Foto: Wikimedia Commons

Ungari peaminister Viktor Orbáni sõnul pühib läbi tuntud linnade enneolematu vägivalla tuletorm, samal ajal kui politseid sildistatakse "rassistlikuks" ning "alandatakse tänavatel ja poliitilises diskursuses", vahendab Breitbart London.

Pidades kõnet kadettidele, kes andsid oma ametivannet Buda lossis pärast Avaliku Teenistuse Rahvusliku Ülikooli lõpetamist, hoiatas Orbán neid, et mundrikandjatena teenides ei oota neid ees lihtne tulevik.

"Aset on leidmas üllatuslikud ja häirivad arengud," rõhutas Orbán oma kõnes. "Jõukate riikide tervishoiusüsteemid kukkusid päevade jooksul kokku. Rikkad riigid on asunud finantskollapsi teele. Enneolematu vägivalla tuletorm pühib läbi tuntud linnade."

"Relvastatud organisatsioone, mis on pühendunud korra säilitamisele, alandatakse tänavatel ja poliitilises diskursuses. Avaliku korra valvureid sildistatakse rassistideks. Avalik lugupidamine mundrikandjate suhtes langeb koos avalike kujudega. Riik ja seadus taanduvad tänavatelt," kurtis ta.

"Oluline on aga, et te mõistaksite, et Ungari ei ole selline riik. Oluline on, et te mõistaksite, et Ungarist ei saa kunagi selline riik," lisas ta veendunult.

Orbán julgustas aga lõpetajaid, et nad võivad olla kindlad, et tunnevad oma teenistuse iga minuti vältel, et Ungari on nende selja taga. Sama ei saa aga väita Lääne-Euroopa ja USA politseiametnikud oma riigi kohta, kuna paljud poliitikud, riigiametnikud ning ka politseijuhid on alistunud süüdistustele "süstemaatilises" või "institutsionaalses" rassismis.

Mõned lääne poliitikud on läinud isegi nii kaugele, et toetavad aktiivselt rassismivastase protestiliikumise Black Lives Matter nõudmisi politsei rahastuse lõpetamiseks või üldse politseijõudude ära kaotamiseks.

"Olenemata sellest, kui palju rahutust meie ümber eksisteerib, juhib meid endiselt kord meie peades, jõud meie kätes ja lojaalsus meie südametes. Võite olla kindlad, et me ei hülga kunagi oma mundrikandjaid," lubas Orbán, vandudes, et tema valitsus "austab, respekteerib ja seisab inimeste eest, kes riskivad oma elu ja tervisega meie turvalisuse ja meie kodumaa rahu nimel."

"Siin Ungaris loevad kõik elud. Me armastame maailma, kus on kord, kus valitseb terve mõistus, kus seadus kaitseb süütuid, mitte kriminaale, kus me kaitseme end immigratsiooni eest ning kus me investeerime ressursse perekondade ja laste tulevikku. Ärgu löögu teie töös teie südamed kunagi araks, olge lojaalsed oma vandele ning austage oma kolleege ja ülemusi ning üle kõige oma kodumaad," ütles ta kokkuvõtteks.

"Ungari eelkõige, Jumal meie kõigi üle valvaku! Soovin teile teie teenistuses palju jõudu, tervist ja edu."

Toimetas Martin Vaher