Poola ja Ungari peaministrid Mateusz Morawiecki (vasakul) ja Viktor Orbán Varssavis käesoleva aasta 14. mail. Foto: Scanpix

Poola rahvast nende taasiseseisvumise 100. aastapäeva puhul tervitanud Ungari peaminister Viktor Orbán hoiatas, et nii Ungari kui Poola iseseisvus on ränkade rünnakute all."

Oma kirjas Poola ametivennale Mateusz Morawieckile tuletas Orbán meelde, et nii Poola kui Ungari on tuhande aasta pikkuse ajaliiga Euroopa rahvad, kes on teadlikud, kuivõrd tähtis on oma iseseisvuse eest võidelda.

Ta väljendas rõõmu selle üle, et nii poolakad kui ungarlased elavad nüüd iseseisvalt omaenda vabal maal, kuid hoiatas, et nende iseseisvus "on ränkade rünnakute all," vahendab Hungary Today.

Teatavasti survestab Euroopa Komisjon nii Poolat kui Ungarit sanktsioonide ähvardusel leppima nn pagulaskvootidega, mis sealsete valitsuste ja valdava osa elanikkonna arvates võrduks islami invasiooniga.

Nii Poola kui Ungari liidrid on lubanud kaitsta rahvuslikku identiteeti ning lähtuda "euroopalike väärtuste" asemel kristlikest tõekspidamistest.

Toimetas Urho Meister