Madjarite rahvuslasest liider Viktor Orbán ütles eile Budapestis kokku tulnud tohutule rahvahulgale, et neil tuleb võidelda “väliste ja rahvusvaheliste jõudude vastu,” kes maale massiliselt migrante tuua tahavad.

8. aprillil toimuvatel üldvalimistel kolmandat järjestikust ametiaega taotlev peaminister (54) hoiatas, et massiimmigratsiooni tahetakse tõmmata Ungarile kaela globalistide kohalike “käsilaste abiga … ning nood näevad lähenevaid valimisi kui head võimalust selle jaoks.”

“Nad tahavad võtta meie maad… Nad tahavad sundida meid oma maad mõne aastakümne vältel vabatahtlikult üle andma – võõrastele, kes tulevad teistelt kontinentidelt, kes ei austa meie kultuuri, meie seadusi ega meie eluviisi,” hoiatas Orbán, kelle toetajaile olid tulnud kaasa elama kümned tuhanded poolakad.

Ungari peaministri sõnutsi kujutaski rahvakogunemine endast poolehoiuavaldust ka Poolale, ning ta lisas, et võitluses sisserände vastu on nende kahega ühel meelel ka Slovakkia, Tšehhi, USA, Austria ja Itaalia.

Silda pidi Doonaud ületanud meeleavaldajad kandsid loosungeid sõnumitega “Ungari kaitseb Euroopat” ja “Viktor, me oleme sinuga!”

Ungari rahvuspühal ehk Habsburgide-vastase revolutsiooni 170. aastapäeval toimunud massimeeleavaldusel võisid ungarlased oma juhi suust kuulda, et “see on meie kodumaa, meie elu. Ja kuna teist meil ei ole, siis kavatseme me selle eest võidelda kuni lõpuni, ega anna seda iialgi käest.”

Poolakad eile Keleti raudteejaamast meeleavaldusele suundumas. Fotod: Scanpix