"Kuidas saan aidata?" Foto: Jakub Jirsak/Bigstockphoto.com

Juhtivad pangad kogu maailmas on vahetamas inimesi tehisintellektil põhinevate robotite vastu, et teostada kõrgetel kiirustel börsitehinguid ning teenindada kvaliteetselt kliente, kirjutab TruNews.

Nagu nentis Briti majanduslehele Financial Times investeerimispanga JP Morgani esindaja, on nad Euroopas tehisintellekti käesoleva aasta avakvartalist alates juba kasutusele võtnud ning neljandas kvartalis laieneb roboti töö Asiasse ja USAsse.

Daniel Climenti sõnutsi on süsteem osutunud tõhusaks, viies maksimaalse kiirusega täide klientide korraldusi ning tagades varadega kauplemisel parima võimaliku hinna – tuginedes miljarditest tõeliste ja simuleeritud tehingute abil omandatud õppetundidele.

Teine pangatöötaja mainis sõnaselgelt, et tehisintellekt võib lihast ja luust töökaaslased lõpuks välja vahetada, kuna “on suuteline tegema [personaalset tööd klientide hüvanguks] palju suuremas ja efektiivsemas mastaabis.”

Tehisintellekti kasutavad kauplemisel ka Šveitsi pank UBS ning maailma suurim varahaldur BlackRock.

Goldman Sachs oli oma veebilehe andmetel kevadel loomas robotnõustajat “massidele” ehk klientidele, kel investeerimiskõlblikku vara alla 1 miljoni dollari.

Tehisintellekti eelistest on vaimustumas ka peamised Rootsi pangad ning on SitkaPacific Capitali investeerimisnõustaja Mike Shedlocki sõnutsi “missioonil” vabanemaks pangakontoritest ja ühtlasi oma töötajatest.

Näitena mainis Shedlock SEB virtuaalset klienditeenindajat Aida. Nimetatud vestlusrobot (ingl. k. chatbot) ehitati eesmärgiga täita elementaarseid pangandusega seonduvaid ülesandeid ning ta pidavat vabastama inimtöötajate aja tegelemaks keerukamate ülesannetega.

Nordea on rakendanud Norras elukindlustuse ja pensionide vallas tööle roboti Nova. Swedbanki virtuaalse abilise nimi on Nina.

Pankade esindajate teatel aitavad robotid tõhusamalt kontoritest vabaneda ning Nordea robot hakkab Bloombergi andmetel aitama kliente nõuannetega investeerimisel, kaotatud krediitkaartide kinnipanekul ning uute säästuarvete avamisel.

Facebooki kaudu Eesti panga LHV poole pöördudes võib Arvutimaailma andmetel sattuda robotiseeritud klienditeeninduse peale: Facebooki lehe sõnumirakenduses vastab nüüd kõikidele klientide küsimustele vestlusrobot Uku.

LHV olevat esimene pank Eestis, kes netivestluse roboti hooleks usaldab. Uku on omataoliste seas üks arenenumaid Eestis ning püüab vastata ka keerulisematele ja nö lahtistele küsimustele, kirjutab Arvutimaailm.