Foto: Scanpix

New Yorgis asuv kirjandusagentuur vallandas ühe oma naisagendi kui ülemused avastasid, et tollel on sotsiaalvõrkude Gab ja Parler kontod.

Agentuuri president säutsus 25. jaanuaril: "Jennifer De Chiara kirjandusagentuuri tabas meelehärm, kui täna hommikul avastasime, et üks meie agentidest kasutab sotsiaalmeediaplatvorme Gab ja Parler. Me ei anna sellist tegevust andeks ja me vabandame kõigi ees, keda tema käitumine on mõjutanud või solvanud," kirjeldab Spiked olukorda juhtkirjas.

"Jennifer De Chiara kirjandusagentuur on seisnud ja seisab jätkuvalt ühtsuse, võrdsuse ja sotsiaalse õigluse eest," jätkas agentuuri naisülemus. Ta lõpetas kinnitades, et Colleen Oefelein, agent, keda pöördumine puudutas, ei tööta enam nende juures. Tänaseks pole teada mitte midagi selle kohta, et agent oleks nimetatud platvormidele midagi taunimisväärset postitanud.

Parler ja Gab on sotsiaalmeediaplatvormid, mis on saanud populaarseks paremate poliitiliste vaadetega inimeste seas ja suuresti tänu sellele, et paremad maailmavaated on peavoolu sotsiaalmeedialehekülgedel sattunud tsensuuri küüsi. Samuti on nimetatud platvormidele üle kolinud inimesed, kellele ei meeldi tsensuur kui selline. Oefeleini karistati ainult selle eest, et ta kasutas platvorme, mille kasutajatest pole kõik ehk väga kenad inimesed.

Üha rohkem näeb seda, et enam ei tsenseerita seda, mida mõni inimene võib Parleris rääkida, vaid rünnatakse Parlerit ennast. Käesoleva kuu alguses visati Parleri rakendused välja Google Play ja Apple'i rakendusepoodidest. Kogu teenus tõsteti samuti välja Amazoni veebimajutusest, mis tähendab, et uute serverite leidmiseni katkes teenuse töö.

Viidatud hiigeltehnoloogiaettevõtted väitsid, et Parler ei pinguta piisavalt vastuolulise sisu piiramiseks oma keskkonnas. Samas Parleri poliitikatejuhi Amy Peikoffi sõnul tsenseeriti isegi Parleri tööpakkumiskuulutusi sisumoderaatoritele, kui ettevõttele keelati ligipääs töövahenduskeskkonnale Workable.

Sarnane Parleri kasutamises inimeste süüdistamine levis ka Ühendkuningriigis. Kui Parleri teenus internetist eemaldati, siis mitmed Briti ajalehed kirjutasid uudiseid teemal, kuidas mõni konservatiivne parlamendisaadik kasutab viidatud rakendust. 

Toimetas Karol Kallas