Kremli kõneisik Dmitri Peskov. Foto: Scanpix

Venemaa presidendi pressisekretäri Dmitri Peskovi sõnul tooks NATO vägede saatmine Ukrainasse paratamatult kaasa olukorra eskaleerumise ning otsese konflikti alliansi ja Venemaa vahel.

"Sellisel juhul tuleks rääkida mitte (Venemaa-NATO konflikti) tõenäosusest, vaid paratamatusest. Täpselt nii me seda näeme," rääkis Peskov täna ajakirjanikele.

"See ei ole üldsegi mitte nende riikide huvides, nad peaksid olema sellest teadlikud," ütles Peskov kommentaariks Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni eilsele avaldusele, et lääneriigid ei tohiks välistada maavägede saatmist Ukrainasse.

Peskovi sõnul on lääneriikide sõjaväe võimalik saatmine Ukrainasse äärmiselt oluline uus element. Ta lisas, et need riigid peaksid seda samamoodi nägema, sellest aru saama ning endalt küsima, kas see vastab nende ja nende kodanike huvidele, vahendab Postimees.

Macroni mõtet vägede võimalikust saatmisest Ukrainasse kordas täna ka Prantsuse peaminister Gabriel Attal, kelle sõnul tuleb teha, mis iganes vaja, et Venemaa seda sõda ei võidaks. "Sõjas ei ole miski välistatud," ütles ta, lisades siiski, et hetkel puudub lääneriikide seas konsensus ametlikuks maavägede saatmiseks Ukrainasse.

Toimetas Martin Vaher