Pikett Stenbocki maja ees, detsember 2021. Foto: Mats Õun

TÄHELEPANU: piketi algusaeg on algselt plaanitud 11.00 asemel 10.00!

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks jätkab Stenbocki maja ees pikettide korraldamist, et väljendada protesti põhjendamatute koroonapiirangute vastu. Selle aasta esimene pikett toimub neljapäeval, 13. jaanuaril ajavahemikus 10.00–11.30.

Ennekõike protesteeritakse ühiskonnas üha laiemalt leviva de facto sundvaktsineerimise vastu, mille tõttu paljud inimesed saavad valida vaid kas oma karjääri, töökoha ja sissetuleku kaotamise või enesele valitsuse poolt nõutud ainete süstida laskmise vahel ning mille pärast on suur osa Eesti ühiskonna liikmetest avalikust elust kõrvaldatud.

Piketi peakorraldaja Varro Vooglaidi sõnul on kehtivate koroonapiirangutega sadade tuhandete inimeste avalikust elust kõrvaldamine muutunud naeruvääseks.

"Isegi valitsuse uue nn teadusnõukoja juht Toivo Maimets on kinnitanud, et vaktsiinid, mida inimestele peale surutakse, on töötatud välja täiesti teise viiruse vastu kui see, mis praegu levib. Rääkimata sellest, et praegu leviva viiruse sümptomid on varasemast veelgi leebemad, mis omakorda tähendab, et piirangud on veelgi põhjendamatumad," toonitas ta.

"Korraldame piketi rahumeelselt, aga sõnumi poolest täiesti kompromissitult. Peaminister Kaja Kallase seisukoht, et vaktsiinipasside süsteem ja selle alusel suure osa ühiskonna liikmete avalikust elust väljatõrjumine on tulnud selleks, et jääda, on absoluutselt vastuvõetamatu ja sellega ei kavatse me mitte kunagi leppida," lisas Vooglaid.

Piketi korraldajad rõhutavad vajadust mitte alluda võimalikele provokatsioonidele ning paluvad ka nende esinemisel hoiduda vägivallast. Osalejatel palutakse kasutada üksnes väärikaid loosungeid ning võtta kaasa Eesti lippe. Samuti pannakse osalejatele südamele riietuda soojalt.