Alaealiselt poisilt seksi ostmises kahtlustatav sots Tõnu Ints (paremal) haridusmessil Intellektika 2017 noorte sotsiaaldemokraatide boksis propageerimas samast soost paaride õigust abielule ja lapsendamisele, 17. veebruaril 2017, Tartus. Foto: Scanpix

15-aastaselt poisilt seksi ostmises kahtlustatav sots Tõnu Ints leiab, et Henn Põlluaasa raamat "Sotsid. Interrinde teine tulemine" on puhas propagandateos, mis üritab saatanlike teooriate abil näidata sotsiaaldemokraate kurjade deemonitena, kes on heitnud Eestile ja kogu Euroopale musti pahaendelisi varje. Ühtlasi heidab Ints Põlluaasale ette sotside seostamist vikerkaarelippe lehvitavate homoseksuaalsete rühmitustega, vahendab Tartu Postimees.

Kuna äsja väidetavalt seksiskandaali sattunud Tõnu Ints oli kuni üleeilseni Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige alates selle asutamisest 1990. aastal, pakkus talle Henn Põlluaasa raamat "Sotsid. Interrinde teine tulemine" tõsist huvi. Kuid juba esmasel lehitsemisel leidis Ints, et ilmunud on "puhas propagandateos":

"Paljud lõigud ja sõnakasutus tundusid tuttavad, olin neid märganud portaalides Uued Uudised ja Objektiiv ning Facebookis ja ajalehtede kommentaariumides, tuntud trollivabriku sõimleva toodangu seas. Omaette küsimus, kas Põlluaas on selle "rahvaluule" kokku korjanud netist või, vastupidi, see on just tema käest liikunud trollivabriku kätte."

Intsu sõnul näeb Põlluaas sotsiaaldemokraate "kurjade deemonitena, kes on heitnud Eestile ja kogu Euroopale musti pahaendelisi varje" eesmärgiga hävitada rahvusriigid ja tõelised euroopalikud väärtused.

Samas raputab Ints sotsidele siiski ka natukene tuhka pähe, nentides, et ei pea sotsiaaldemokraate siiski ingliteks ja ainuma tõe valdajateks. "Eks ole olnud ka mõni eksitus ja taunimist väärt tegu," möönab poisipilastamises kahtlustatav Ints.

Ints: Viktor Kingiseppa meenutav Põlluaas arendab saatanlikke teooriaid

Ints heidab Põlluaasale ette, et too üritab sotsiaaldemokraate kommunistidega samastada ning näidata neid kremlimeelsete Eesti rahvusriigi vaenlastena, kasutades selleks ajaloolisest kontekstist välja rebitud ja tänapäeva üle kantud juhtumeid ning arendades selle baasilt "terveid kogumeid saatanlikke teooriaid":

"Sellise äraspidise ajalookäsitlusega püüab Põlluaas luua vundamenti süüdistuste esitamiseks praegustele sotsiaaldemokraatidele. Tema sõnelev ja sildistav viis tuletab meelde üht sotsiaaldemokraatiavastast propagandisti minevikust, Viktor Kingiseppa."

Põlluaas on Intsu hinnangul loonud endale ja lugejale tänapäevast pildi kui lõputust müstilisest labürindist, kuhu ta ka ise lõpuks lootusetult ära eksib ning kus teda ründavad ohtlikud deemonid nagu "uusmarksistid, kultuurimarksistid, vasakpopulistid, vasakliberaalid, globalistid, feministid ja vikerkaarelippude lehvides erinevad homoseksuaalsed rühmitused".

Seostades tänapäeva sotsiaaldemokraate näiteks vikerkaarelippe lehvitavate homoseksuaalsete rühmitustega on demoniseerimisse laskunud Põlluaas Intsu arvates "kaotanud faktide esitamisel ja hinnangute andmisel igasuguse objektiivse analüüsi- ja kaalutlusvõime".

Toimetas Martin Vaher

Sots Tõnu Intsi kahtlustatakse seksi ostmises 15-aastaselt poisilt

Intervjuu: Henn Põlluaas sai valmis raamatu "Sotsid. Interrinde teine tulemine"